04.02.2024, 10:16

Річка Салгир за станом перетворюється на індійську водойму

Тут, мабуть, був пікнік з видом на річку. Тепер відпочити в цьому місці можна милуючись і сміттям. ФОТО: Крим. Реалії

2023 рік гідробіологи з окупованого Севастополя і науковці-колаборанти Херсонщини присвятили вивченню найдовшої річки Криму – Салгир. Самі вчені сконцентрувалися на тому, наскільки екосистема головної річки Криму забруднена стійкими органічними забруднювачами. Як повідомляють російські окупаційні відкриті джерела, дослідження всього річища проводилося вперше.

Головна річка Криму нерівномірно забруднена стійкими органічними забруднювачами: дихлордифенілом трихлорметилметану (ДДТ) і поліхлорбіфенілом (ПХБ).

Річка Салгир. Фото взяте з російських джерел в Криму

У ході дослідження гідробіологи з’ясували, що екосистема Салгира очищається своїми силами. Отрутохімікати, що витікають у річку, осідають переважно у донні відкладення, а за течією поширюються дрібнодисперсні зважені частинки. Тож вода очищається, але річковий ґрунт все ще накопичує в собі токсини.

Узяті з водойми проби донних осадів севастопольці порівняли з водними системами Чехії, Румунії, Індії. І хоча Салгир опинився у верхніх рядках цього сумного рейтингу (концентрація ДДТ у річковому ґрунті – одна з найвищих, кримська річка у цьому списку поступається тільки індійській Ямуні), наприкінці дослідження вчені з’ясували, що все ж у воді гранично допустима концентрація ДДТ і ПХБ – в нормі.

Гідробіологи дійшли висновку, що вода не становить небезпеки для людини, але попередили, що ґрунти все ж краще не чіпати.

Про факти знищення найбільшої ріки Кримського півострову в період окупації писаласо багато в ЗМІ. Крим. Реалії вже в 2018 році опублікували фото, що фактично документують екологічні злочини окупаційного режиму .

666 views
Розгорнути більше...