02.10.2024, 13:34

У "федеральному" Севастополі зарплати нижчі, ніж у великих містах РФ

Окупований Севастополь, якому російські загарбники надали статус “федерального міста” нарівні з Москвою та Санкт-Петербургом, став одним з аутсайдерів російського рейтингу за рівнем зарплат, а також доступності товарів та послуг. Про це свідчать результати нещодавнього дослідження, проведеного аналітиками російської компанії “РИА Рейтинг”.

Експерти розрахували співвідношення середніх зарплат у 100 найбільших містах РФ і на окупованих нею територіях України та вартості фіксованого споживчого набору товарів і послуг; ці дані увійшли до щорічного рейтингу міст за рівнем зарплат, який складається шостий рік поспіль.

Порівняно з показниками 2023 року, чиста середня зарплатня в окупованому Севастополі за підсумками першої половини поточного року зросла на 17,8% і склала 55,7 тисяч рублів (близько 28 тисяч гривень): ця сума у 2,64 рази перевищує вартість фіксованого набору товарів і послуг у регіоні. Торік середньої зарплатні в місті вистачало на 2,35 набори: це має свідчити про те, що зростання зарплат на місцевому рівні перевищує зростання вартості товарів та послуг.

Однак при цьому порівняно з великими містами держави-окупанта, мешканці яких можуть дозволити собі на середню зарплатню 3-5 фіксованих наборів, купівельна спроможність в окупованому Севастополі лишається невеликою. За результатам дослідження, купівельна спроможність середніх зарплат в аналізованих містах відрізняється більш ніж у 2,5 рази.

У поточному рейтингу Севастополь зайняв 90-те місце з можливих ста. При цьому відзначається, що в окупованому Сімферополі, який посів 81-ше місце, маючи не набагато більшу середню зарплатню, можна придбати 2,71 споживчі набори.

Прикметно, що перші три місця рейтингу посіли столиця РФ та два промислові міста, визначні для видобувної галузі держави-окупанта, – Новий Уренгой і Салехард (Ямало-Ненецький автономний округ), а останні три позиції – Еліста (Калмикія), Грозний (Чечня) та Нальчик (Кабардино-Балкарія).

Раніше, на початку вересня, експерти “РИА Рейтинг” поставили окупований Севастополь на 63-й рядок у переліку контрольованих РФ регіонів з високими зарплатами. На думку аналітиків, вищу за середньоросійський рівень (86,5 тис. рублів, близько 45 тис. гривень) отримують 16,6% працевлаштованих мешканців Севастополя; при цьому щомісячний прибуток у понад дві середні зарплатні (більш ніж 173 тис. рублів, близько 86,5 тис. гривень) мають лише 4,2% працівників окупованого міста. У цьому ж рейтингу ТОТ АР Крим посіла 77-е місце: в регіоні частка працівників із зарплатнею, вищою за середньоросійську, склала 12,1%, а з вищою за дві середні – 2,9%. Тоді ж було названо російські регіони-лідери рейтингу зарплат, вищих за середньоросійські: ними стали Ямало-Ненецький, Ханти-Мансійський, Ненецький і Чукотський автономні округи та Магаданська область.

Наразі російські аналітики пояснюють підвищення зарплат у Севастополі конкуренцією між роботодавцями, які борються за співробітників на тлі кадрового дефіциту, і водночас “рекордно низьким рівнем безробіття”. Найбільш оплачуваною роботою в окупованому місті є будівництво, де зарплата становить близько 96 тисяч рублів (приблизно 48 тис. гривень) на місяць. У Сімферополі ж найкраще оплачується праця в галузі банківських та фінансових послуг, де працівники можуть отримувати до 104 тисяч рублів (близько 52 тис. гривень) на місяць.

При цьому відзначається, що в поточному році прожитковий мінімум на ТОТ АР Крим для працездатного населення складає 16338 рублів (майже 8200 гривень) при середньостатистичній зарплатні в 50285 рублів (понад 25 тисяч гривень), а в Севастополі – 17181 рубль (більше ніж 8500 гривень) при зарплаті в 54846 рублів (понад 27 тисяч гривень). Провідні позиції за зарплатнею цьогоріч займають працівники фінансової та страхової галузі з середньою ставкою 125831 рубль (майже 63 тис. гривень).

#нам_пишуть

199 views
Розгорнути більше...