03.10.2024, 13:12

Проєкт Русского географічного товариства в Криму і на окупованих територіях України

Утворене Кремлем у Сімферополі так зване відділення Російського географічного товариства спільно з перепідпорядкованою в односторонньому порядку Російською православною церквою (РПЦ) Кримською єпархією планує «дослідження забутих християнських святинь» з подальшою організацією експедицій та паломницьких турів до них.

Анонс прозвучав на тлі різкої критики діяльності кримського відділення РГО з боку призначеної Москвою кримської влади, а також спостерігачів та фахівців.

Геннадій Самохін

У найближчих планах русські туристичні, краєзнавчі православні об’єкти, які хочуть позначити пам’ятними знаками та хрестами на окупованому півострові. Серед обраних для реалізації проекту об’єктів керівник кримського відділення РГО Геннадій Самохін назвав залишки християнського храму на горі Мачу, Ісар-Кая, Кастропуло, Кучук-Ісар, Пане-Ісар, гора Кастель, печерний монастир Іограф, Ай-Йорі, Пахкал-Кая, селище Карань (Флотське), Кокія-Ісар (мис Айя), церква Святого Димитрія у селі Колгоспне…

Російське географічне товариство – одне з найстаріших географічних товариств світу, об’єднує фахівців у галузі географії та суміжних наук, а також ентузіастів-мандрівників, екологів, громадських діячів, – «всіх, хто прагне дізнаватися нове про Росію, хто готовий допомагати збереженню її природних багатств» . Було засновано з ініціативи російського царя Миколи I 1845 року.

У 2009 році головою опікунської ради РГО було обрано главу Кремля Володимира Путіна, а президентом організації став тепер уже колишній міністр оборони РФ Сергій Шойгу. З того часу основою діяльності РГО стало тісне співробітництво з військовими. У 2015 році при РГО було створено Центр підводних досліджень, який співпрацює з ВМФ та морським бюро машинобудування «Малахіт» – розробником атомних підводних, а також малих підводних апаратів для збирання розвідувальної інформації.

Михайло Назаров

Після анексії півострова Росією, 5 травня 2014 року на засіданні керуючої ради РГО одноголосно було ухвалено рішення про створення нових відділень товариства – кримського та севастопольського міського. Ці відділення РГО, серед іншого, працюють за такими науковими напрямами: «вивчення продуктивних сил Криму як складової частини російської держави; геоекологія морських акваторій; історія, культура, етногенез кримського соціуму; науково-просвітницька та патріотична робота; експедиційна діяльність та подорожі». Опікунську раду кримського відділення РГО очолює Михайло Назаров.

У 2023 році на території окупованих Росією частини Херсонської області, а також частини Запорізької області за підтримки кримського відділення РГО було засновано так звані «херсонське» та «запорізьке» відділення РГО. Установчі збори нібито пройшли на базі російського «Кримського федерального університету» у Сімферополі, де було обрано голів та керівних органів «нових філій». «Кримські фахівці» продовжують надавати «допомогу та курирувати становлення обласних відділень РГО».

В результаті розслідування, проведеного журналістами телепроекту «Настоящеее время», з’ясувалося, що у 2023 році співробітники російської розвідки під виглядом представників Російського географічного товариства займалися збором інформації про військові об’єкти поблизу міст Алта та Тромсе в Норвегії. Для цього вони залучали місцевих жителів, обіцяючи понад тисячу доларів США за день фотозйомки баз.

Історія створення Кримського відділення РГО

https://www.rgo.ru/ru/otdelenie-v-respublike-krym/ob-otdelenii/istoriya

Колаборант Геннадій Самохін очолив відділення Русского географічного товариства в “Республіці Крим” з 23 квітня 2022 року

https://www.rgo.ru/ru/otdelenie-v-respublike-krym/ob-otdelenii/rukovoditeli/samohin-gennadiy-viktorovich

Окупант Михайло Назаров – голова Опікунської ради РГО, “заступник Председателя Совета министров Республики Крим” з 19 листопада 2020 року

https://rk.gov.ru/heads/dffae32b-66be-4d9d-b8db-abeb32c5c942

#нам_пишуть

252 views
Розгорнути більше...