28.02.2024, 18:17

Війська країн НАТО ввійдуть в Україну, - розпочато обговорення

Президент Франції Мішель Макрон під час зустрічі з двадцятьма лідерами ЄС заявив, що розглядається питання введення військ окремих країн НАТО в Україну. Він зазначив, що важливо для безпеки Європи, бо необхідна поразка Росії у війні в Україні.

Про це також повідомив перед самітом європейських лідерів у Парижі прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Він поінформував, що дійсно кілька країн НАТО і ЄС обговорюють таку пропозицію на основі двосторонніх угод. У свою ж чергу, він заявив, що Словаччина не піде на такий крок, але буде поважити рішення тих країн, які приймуть рішення.

Президент Польщі Анджей Дуда підтвердив те, що представники 28 країн це питання обговорювали під час зустрічі в Парижі, однак вона не викликала жодного ентузіазму. За його повідомленнями, відбулася найбурхливіша дискусія.

У той же час, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс не має планів відправляти війська до України. 

Проти відправлення військових НАТО в Україну виступив і канцлер Німеччини Олаф Шольц. З часом про це також наголосили в США та в Канаді. Міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що Оттава не планує відправити в Україну бойові підрозділи.

У Росії відреагували на слова Макрона. «У цьому випадку вже треба говорити не про ймовірність, а про неминучість. Ось так і оцінимо. І так само повинні оцінювати ці країни і усвідомлювати. І задаватися питанням, чи це відповідає їхнім інтересам, а головне інтересам громадян їхніх країн», — сказав Пєсков.

Вже підтримали ініціативу Франції Латвія та Литва. Речник державної оборонної  структури ЗМІ зазначив, що Латвія не виступає проти розміщення західних сухопутних військ в Україні. «Якщо між союзниками по НАТО буде домовленість про направлення військ в Україну, Латвія розгляне можливість своєї участі», – повідомив речник міністерства оборони Латвії.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що варто задуматися над пропозицією Макрона.  «Доля Європи вирішується на полі бою в Україні. За часів, подібних до тих, у яких ми живемо, дуже необхідне політичне лідерство, амбіція і рішучість мислити нетрадиційно. Ініціатива вчорашньої зустрічі в Парижі заслуговує на увагу», – написав Ландсбергіс в соціальній мережі.

308 views
Розгорнути більше...