23.05.2024, 11:15

«Близько 50% закладів освіти не проводять підготовчі курси для вступників з ТОТ», – Лубінець

22 травня відбулася презентація результатів спільної роботи громадських організацій з Офісом Омбудсмана України щодо дослідження рівня доступності вищої та фахової передвищої освіти для мешканців ТОТ.

За даними ЦГП «Альменда», з березня по квітень були здійснені моніторингові візити до Освітніх Центрів 167 ЗВО України без урахування Херсонської, Донецької та Луганської областей. Серед основних завдань моніторингу акцентувалося на наявності актуальної та повної інформації щодо вступу абітурієнтів, а також оцінці заходів підтримки дітей та молоді з ТОТ.

Важливими компонентом роботи стало проведення опитувань студентства з ТОТ України щодо освітніх потреб. «Загальна кількість респондентів і респонденток, які взяли участь в опитуванні, – 1909 студентів та студенток, що вступили у 2022/2023 році (з них 86 вступили до 2022 року), які до того проживали на ТОТ», – розповів ЦГП.

Зважаючи на результати аналізу, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що «Україна втрачає молодь», адже близько 50% закладів освіти не проводять підготовчі курси для вступників з ТОТ.

Під час заходу «Освітній компас на українське майбутнє для молоді з тимчасово окупованих територій» Лубінець також закцентував на головних проблемах, котрі слід розв’язати:

  • українці з ТОТ мають обмежену інформацію про те, як вступити до закладу освіти;
  • виїзд з ТОТ України для наших громадян може бути небезпечним, «люди фактично їдуть у невідомість і навіть не знають, чи зможуть потратити на підконтрольну Україні територію»;
  • вступникам необхідно мати кошти, аби виїхати на підконтрольну Україні територію, проживати тут, а також у разі не проходження на бюджетну форму навчання – оплатити його;
  • вступники з ТОТ мають обмежені знання з таких предметів, як українська мова та історія України.

«Ми не можемо допустити, щоб українці здобували освіту за стандартами РФ. Тому, необхідно розробити та впровадити реінтеграційні програми для молоді з ТОТ, що вимагає комплексного підходу та спільних зусиль Уряду, громадськості, міжнародних організацій…», — зазначив Уповноважений.

З результатами аналітичного звіту «Готовність закладів освіти на базі яких створено освітні центри до вступу дітей та молоді з тимчасово окупованих територій» можна ознайомитись за посиланням.

329 views
Розгорнути більше...