19.01.2025, 09:17

Перші дані про рівень забруднення акваторії Севастополя буде отримано до кінця січня

Наприкінці січня співробітники «інституту біології південних морів ім. А. О. Ковалевського РАН» в окупованому Севастополі отримають перші дані про те, наскільки забрудненою є акваторія міста після трощі російських танкерів у Керченській протоці в середині грудня 2024 року.

Ліквідація розливу мазуту. Фото з відкритих джерел

Члени «наукової експедиції», що розпочалася 13 січня, візьмуть проби води та донних відкладень з різноманітних місцин севастопольського узбережжя задля з’ясування збитків Чорному морю в акваторії міста, завданих викидами мазуту. В першу чергу було взято проби на пляжах Північної сторони; надалі матеріал збирається в бухтах і в межах міста, після чого «експедиція» продовжиться в районі Ласпі та урочища Батилиман.

Серед іншого, севастопольські «науковці», збиратимуть великих молюсків, які є своєрідними фільтрами і можуть накопичувати забруднення в собі. Також вони прогнозують, що ближче до літа мазут з затонулих російських танкерів може знову з’являтися у морській воді, піднімаючись з дна після підвищення її температури.

Також іхтіологи зі вказаного «інституту» провели огляд хамси, виявленої 14 січня місцевими мешканцями в районі набережної Андрія Первозваного, і заявили, що масова загибель риби сталася не через викид нафтопродуктів у Чорне море: причини нібито могли бути пов’язані з гідрометеорологічними умовами, роботою рибальських сейнерів у прибережній акваторії Севастополя, або ж активністю дельфінів, які під час полювання заганяють рибу на берег.

Також в «інституті» заявили, що подібні випадки викидання риби на узбережжя траплялися й до минулорічної катастрофи в Керченській протоці.

Читайте по темі: Екологічні наслідки розливу мазуту внаслідок аварії російських танкерів у Чорному морі

268 views
Розгорнути більше...