28.01.2025, 09:08

У Криму під загрозою зникнення опинилася рідкісна струмкова форель

За експертними оцінками, чисельність струмкової форелі в окупованому Криму за останні 15–20 років скоротилася не менш ніж на 50%, і ця тенденція зберігається. Про це повідомив «науковий співробітник національного парку «Кримський» Андрєй Паршинцев.

«Основна популяція струмкової форелі верхів'їв басейнів рік Альми, Качі та Західного Улу-Узеня знаходиться на території національного парку «Кримський». У гірських річках Криму водиться не так багато видів риб. Найвідоміша з них струмкова форель – кумжа, належить до сімейства лососевих. У Червоній книзі РФ вона має статус такої, що знаходиться під загрозою зникнення. Це ендемік басейну Чорного моря і, отже, ловити її заборонено», – пояснив «фахівець». 

За його словами, значних збитків популяціям струмкової форелі Криму завдають забір води, будівництво гребель, обмеження поширення риб у струмках і річках через неможливість їхньої міграції трубами під дорогами, вирубування прибережних лісів. 

«Раніше в річках гірського Криму струмкова форель досягала довжини 35 см і ваги близько кілограма. Статевої зрілості самці досягають у віці 3–4, самиці у віці 4–5 років. Час нересту залежить від температури води – у гірських річках національного парку «Кримський» форель зазвичай нереститься у грудні–січні. Однак у природних умовах виживає лише невеликий відсоток потомства», – додав «експерт».
64 views
Розгорнути більше...