24.06.2024, 18:00

Світова санкційна політика проти РФ потребує змін, – Клименко

У Києві відбувається III Міжнародний форум експертної мережі Міжнародної Кримської платформи.

Головний редактор, керівник Моніторингової групи BlackSeaNews, Андрій Клименко заявив, що санкційну політику треба розглядати як потужний елемент міжнародної безпеки.

«Санкційний напрям та безпековий напрям зливаються дедалі більше. 10-річний досвід в обох цих сферах дозволяє стверджувати, що світова санкційна політика дійсно є заручницею уявлень початку 2022, коли вважалося, що Україна може, з високою вірогідністю, швидко зникнути з карти світу, а Захід буде вимушений домовлятися з Росією», – вказав він.

У лютому-березні 2022 року санкційної стратегії просто не могло бути. Її фактично немає і зараз, однак процес запущений. Точковість і вибірковість західних санкцій свідчить, що на Заході існують викривлені уявлення про сутність російського режиму.

«Найголовніше – потребує змін філософія та ідеологія санкцій. Від розрахунку на демонстраційний ефект для зміни політики РФ, яка ніколи не зміниться, – до розуміння, що санкції – це економічна війна цивілізованого світу проти російського та світового неоімперіалізму та неототалітаризму», – зазначив Клименко.

Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», головний редактор часопису «Чорноморська безпека», наголосив на важливості переходу від санкційної політики селективного типу до політики тотальної економічної ізоляції та ураження економіки Росії.

«Російська економіка зростає повільніше, аніж могла би, за відсутності санкцій. Але вона зростає. Санкції селективно працюють, але економіка зростає, можуть бути криві цифри від Центробанку Росії, але факт є фактом. Плюс, ми бачимо, що агресивність поведінки Росії не зменшується, і не тільки у контексті України», – зауважив Гончар.

Експерти наголосили, зокрема, на проблемності перевезення сирої російської нафти, завдяки якій РФ продовжує підтримувати свою економіку та фінансувати збройну агресію.

Читайте також: «Судова система, створена в умовах окупації, не здатна забезпечити ефективний захист», – Печончик

217 views
Розгорнути більше...