Криму бракує продуктів
«Голова» Криму Сергій Аксьонов поскаржився на те, що півострову тяжко виживати перебуваючи в ізоляції. Адже він не може забезпечити себе у повному обсязі жодним видом продукції.
Україна продовжує судитися за експонати з Кримських музеїв
Міністерство юстиції України завершує роботу з підготовки подання по суті до Окружного суду Амстердама у справі про експонати виставки «Крим: золото і таємниці Чорного моря». «На сьогодні ми маємо до 1 липня направити подання по суті справи. Воно практично вже підготовлене. Це досить обʼємний документ… Ми його подаємо до першого липня, і потім нідерландські музеї, а також кримські музеї матимуть приблизно шість тижнів для того, щоб відповісти», – повідомила директор департаменту представництва інтересів держави в міжнародних та іноземних судах Мінʼюсту Ольга Костишина.
В Криму продовжують дорожчати товари та послуги
У Криму зросла вартість фіксованого набору споживчих товарів і послуг. За даними «Кримстату», в травні вона збільшилася на 0,8%, а з початку року – на 12,7%. Як відомо, у фіксований набір входять близько 100 товарів і послуг. У тому числі – хлібобулочні вироби і крупи, м’ясо, молоко, яйця, риба, фрукти-овочі, безалкогольні та алкогольні напої, тютюнові вироби.
Адвокат активіста Євромайдану Костенко вимагає порушити кримінальні справу проти кримського «прокурора» Поклонської
Дмитро Сотников вимагає порушити відносно Поклонської кримінальну справу за пунктом “б” ч. 2 ст. 282 Кримінального кодексу РФ (“збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності з використанням службового становища”). “Мета Поклонської – принизити гідність Костенко як члена групи осіб, які взяли участь в Революції гідності і протестували проти корупційної політики президента України Януковича В. Ф. Поклонська, будучи на той момент державним чиновником пулу Януковича, має негативний настрій по відношенню до цієї групи осіб” , – йдеться в тексті документа.
“Сьогодні ми в особі підсудного судимо не тільки його самого, а й саму ідею фашизму і нацизму, які через 70 років після Великої Перемоги над ними знову намагаються відродитися і підняти голову”, – наводить Сотников фразу з висловлювання Поклонської.
Адвокат наполягає, що самопроголошений “прокурор Криму” такими діями і висловлюваннями прагнула принизити людську гідність Костенко. У той же час Сотников зазначає, що висловлювання Поклонської не відповідали дійсності і не ставилися до предмету судового розгляду.
Відновлено роботу кримськотатарського каналу
Телеканал ATR відновив своє мовлення у Києві. Його мета — в першу чергу підтримувати тих своїх глядачів, які живуть в Криму. На цьому наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров під час прес-конференції в Укрінформі. «Ми починаємо наш старт на материковій Україні з тими людьми, які сюди приїхали. Тому що і Радіо «Meydan», і телеканал АТR невіддільні від кримськотатарського народу. Народ нас підтримує, народ хоче нас бачити. У каналу була велика аудиторія. Нас дивилося 4,5 млн жителів України, близько 1,5 млн жителів Криму», — сказав Ленур Іслямов.
Радник Президента України: «Питання повернення Криму буде ще довго залишатися відкритим»
Силові приєднання окремих територій до складу інших держав, як правило, не приживаються, проте питання повернення Криму Україні ще довгий час залишатиметься відкритим. Про це в статті для ZN.UA пише Володимир Горбулін, радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України, доктор технічних наук, професор, академік НАН України. «Україні не повернути цей втрачений регіон найближчим часом, хіба що станеться щось напрочуд несподіване, на зразок миттєвого розпаду РФ або українського економічного дива», – пише він, відзначаючи, що анексія півострова не буде визнана світовою спільнотою, і він продовжить своє ізольоване існування вже у складі РФ, яка не має шансів легітимізувати на міжнародному рівні це нове територіальне «придбання».
Кримська «влада» продовжує шукати винних у зриві курортного сезону
Україна намагається всіляко обмежити своїм громадянам в’їзд на територію Республіки Крим, заявив заступник начальника Управління Федеральної міграційної служби по РК Сергій Крилов на нараді комітету Держради РК з санаторно-курортного комплексу і туризму.
На його думку, таким чином українська влада намагається зірвати курортний сезон у Криму. Але незважаючи на спроби України обмежити потік в’їжджають на півострів, число громадян, які перетинають кримську держкордон, тільки зростає, стверджує «держслужбовець».
У Криму під забороною українська символіка і тривають переслідування проукраїнських активістів. (звіт КПМ)
Кримська польова місія у своєму щомісячному звіті фіксує систематичне обмеження використання української символіки на півострові та продовження переслідування «правоохоронними органами» Криму проукраїнських активістів.
«15 травня прокуратура Криму попередила Леоніда Кузьміна, активіста «Українського культурного центру», про неприпустимість використання української символіки на траурних заходах 18 травня, присвячених Дню депортації кримськотатарського народу», — йдеться у звіті. Також розповідається про затримання і багатогодинний допит українських активістів: Леоніда Кузьміна, Михайла Батрака, Вельдара Шукурджієва та Сергія Дуба, які на День вишиванки вирішили проїхатися кримськими містами та зробити фото у національному українському одязі.
Як кримчанам захистити себе на окупованій території
Днями у Львові відбувся круглий стіл «Права людини на окупованій території: на прикладі Криму», де група міжнародних юристів презентувала аналітичний звіт підготовлений для громадської організації «Разом. У звіті автори дають оцінку стану дотримання прав людини на території Криму, юридичну кваліфікацію тим порушенням, які мають місце в ході його тимчасової окупації та випрацювані поради для української влади. Ключовою частиною аналітичного звіту став Посібник по захисту прав людини для мешканців Криму, що спрямований на допомогу місцевому населенню, яке знаходиться у складних економічних, інформаційних та юридичних обставинах.
В Криму продовжують відключати електроенергію та готують населення до її подорожчення
Електроенергія для населення з 1 липня подорожчає на 15%. Цей тариф буде діяти до кінця 2015 року. Водночас продовжуються відключення електроенергії у всіх регіонах Криму, що викликані нестачею власних енергопотужностей. Найбільше відчувають нестачу електрики у Сімферополі, Севастополі та на Південному березі Криму.
Володимир Ар’єв: «За прикладом країн ЄС, Україна може арештувати майно РФ у справі анексії Криму»
Народний депутат України, член фракції «Блок Петра Порошенка», голова Постійної делегації України у ПАРЄ Володимир Ар‘єв повідомив, що Україна може так само заморозити активи Росії у справі Криму, як це зробила низка країн ЄС у справі ЮКОСа. «Три країни ЄС за день завдали потужного удару по Росії: Бельгія, Франція і, несподівано – Австрія. Попри дуже потужне політичне лоббі Кремля всередині ЄС, юридичний апарат там працює, переважно, поза політикою. І судова справа, виграна ЮКОСом проти РФ, тепер забезпечується майном Росії, яка навіть не подумала виплачувати присуджені $50 млрд», – повідомив Ар’єв.
«Артек» відзначив своє 90-річчя з триколорами та піонерськими галстуками
Дитячому табору «Артек» у Криму 16 червня виповнилось 90 років. На урочисті заходи приїхав голова уряду Росії Дмитро Медведєв. Після анексії Криму російська Рада міністрів Криму передала в федеральну власність Росії майно найбільшого на півострові дитячого табору «Артек». Прокуратура АРК при Генпрокуратурі України відкрила кримінальне провадження за фактом «націоналізації» «Артека».
Кримські ув’язнені хочуть повернутися в Україну
Екстрадиції в Україну вимагають 22 ув’язнених у Криму, однак, такої можливості українська та російська влада надати не можуть, адже чиновники не можуть домовитися про формат цієї процедури. У прес-бюро Федеральної служби виконання покарань РФ заявили, що в двох кримських колоніях і СІЗО утримуються 3111 ув’язнених, з яких громадянами Росії поки побажали стати 1233 людини, причому 745 вже отримали паспорти РФ. Решта, залишаючись іноземними громадянами, відбувають терміни на території РФ за вироками, які були приведені у відповідність з російським законодавством.
У Верховні Раді запропонували посилити митний контроль на адмінмежі із Кримом
У Верховній Раді зареєстрували проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей переміщення товарів на тимчасово окуповану територію, згідно з яким значно посилюється митний контроль на адмінмежі із окупованим Кримом. “Переміщення через адміністративний кордон між тимчасово окупованою територією України та іншою територією України товарів, поставка яких заборонена чи обмежена у встановленому законом порядку, або поставка товарів за цінами, що не відповідають фіксованим цінам, встановленим у встановленому законом порядку, а так само переміщення таких товарів поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, – карається позбавленням волі від трьох до семи років з конфіскацією товарів, поставка яких заборонена чи обмежена у встановленому законом порядку”, – зазначається у першій статті проекту Закону.
Чим Україна годувала Крим з початку року
Поставки українських продуктів до Криму не припиняються. За данням Россільгоспнагляду, з початку року на півострів було завезено 63135,3 тонни підконтрольної продукції тваринного походження (що входить продовольчої сировини і готових продуктів. З цієї кількості лиш 5661,1 тонни виявилося непридатним до використання та було повернуто назад. “Крім того, за цей час в Крим завезли 376 голів свійських і 702 сільськогосподарських тварин, повернуто – 88 голів свійських тварин, 2 голови дрібної рогатої худоби і 74 голови сільськогосподарської птиці. Також за минулий період на півострів поставили майже 99488000 штук курячих яєць і яйця інкубаційного. Повернення з цієї позиції товарів склав 383000 штук “, – зазначили в Россільгоспнагляді.
За екстремізм в соцмережі 17-річному кримчанину загрожує ув’язнення
У Криму 17-річний місцевий житель підозрюється в екстремізмі, передає агентство «Крим Медіа».За даними слідства, з червня 2014 по травень 2015 неповнолітній розмітив на своїй сторінці в соціальній мережі текст, фотозображення та аудіовізуальні записи екстремістського характеру. За матеріалами оперативних співробітників Центру з протидії екстремізму МВС по Республіці Крим на юнака порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 282 Кримінального кодексу РФ (збудження ненависті або ворожнечі за ознаками ставлення до соціальної групи, здійснені з використанням ЗМІ).
Кримчани звернулись до країн-гарантів незалежності та суверенітету України
29 травня цього року під час роботи II Всеукраїнського з’їзду вимушених переселенців з Криму делегати прийняли ряд звернень. «Документи були прийняті за основу, оскільки протягом роботи з’їзду його учасники вносили свої пропозиції та слушні зауваження, — сказав голова правління громадської спілки «Координаційна Рада вимушених переселенців з Криму» Сергій Ковальський. – Сьогодні ми маємо повністю доопрацьоване експертами БФ «Майдан закордонних справ» звернення кримчан, яке буде направлено до міжнародних інституцій».
МВС вирішило відновити роботу управління у справах АР Крим
Голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про відновлення роботи управління по Автономній Республіці Крим. Про це він заявив під час представлення нового начальника ГУ МВС в Одеській області Гіоргі Лорткіпанідзе. “Я формулюю новий проект, суть якого досить незвичайна – ми утворюємо управління по Автономній Республіці Крим з урахуванням спеціальних функцій, які на цьому управлінні будуть лежати у зв’язку з поточною окупацією з боку Росії”, – заявив Аваков.
Кримське управління очолюватиме попередник Лорткіпанідзе Іван Катеринчук. Функціонувати управління буде в Одесі та Херсоні.
Post Views: 198