24.10.2024, 19:01

Третій парламентський Саміт Кримської платформи: головні заяви

У Ризі у четвер, 24 жовтня, відбувся Третій Парламентський саміт Кримської платформи. Він зібрав делегації з понад 40 країн світу та представників міжнародних організацій.

Під час виступу, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував міжнародній спільноті за підтримку України та кримських татар у боротьбі проти російської агресії. Він зазначив, що важливо не лише визнавати біль українців, але й посилювати зусилля для протидії агресору.

«Ми не готові платити за мир будь-яку ціну, ми не торгуємо нашими територіями, в тому числі Кримом, батьківщиною кримськотатарського народу, який Росія перетворила на військовий плацдарм для подальшого розширення своєї агресії проти інших країн», — додав він.

Голова сенату Франції Жерар Ларше почав свій виступ зі слів підтримки й подяки Україні та уряду Чехії, який був приймаючою стороною Другого Парламентського саміту Кримської платформи, також підкресливши, що Крим був першою територією України, яку РФ окупувала, і стане територією, яку Україна обовʼязково деокупує.

Заступник спікера Великої національної асамблеї Туреччини Бекір Боздаг наголосив на важливості підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, підкресливши, що Туреччина бере активну участь у діяльності Кримської платформи.

Заступниця спікера Палати представників Великої Британії Джудіт Камінс повідомила, що те, що відбувається в Україні зараз, може відбутися з усіма іншими країнами завтра. І це боротьба, яку всі ведуть разом.

«Ми маємо пам’ятати, що порушення Росією суверенітету України не почалося у 2022 році, воно почалося з анексії Криму в 2014 році. І після цього пішов паттерн репресій та порушень прав людини в Україні та в Криму, зокрема. Це порушувало принципи міжнародного права та Хартії ООН. Не має бути спроб насильницької зміни міжнародно визнаних кордонів. Кримська платформа посилює глобальне реагування та залучення до питання Криму. Наша позиція залишиться незмінною, коли прийде новий уряд», — заявила вона.

Спікерка німецького Бундестагу Барбель Бас закликала під час саміту звільнити політв’язнів, а також наголосила на дуже стійкій підтримці України.

«Міжнародна спільнота ніколи не визнавала і не визнає окупації Криму з 2014 року… Україна потребує нашої підтримки і Україна також потребує перспективу приєднання в ЄС та НАТО», — заявила вона.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу, що із захоплення Криму почався напад Росії на систему міжнародного права.

210 views
Розгорнути більше...