19.01.2025, 18:24

«Чиновник»-колаборант хоче замінити «латинську мову» вивісок на кирилицю, «винайдену в Криму»

Колаборант Сергей Цеков.

Кирилична абетка «створювалася в Криму». Таке «історичне відкриття» під час інтерв’ю для підконтрольного російським окупантам телеканалу «Крым 24» зробив «перший заступник голови державної ради республіки Крим» Сєрґєй Цеков, коментуючи кампанію боротьби з вивісками, оформленими не російською мовою, на ТОТ АР Крим.

«Я не розумію, чому використовують латинку, а не кирилицю. Наша абетка – кирилиця, вона створювалася в Криму. В нас мусить бути особливе ставлення до нашої абетки. А в нас тут через крамницю щось латинською мовою», – поскаржився колаборант.

Довідка. Кирилиця вважається однією з двох (разом із глаголицею) найдавніших слов’янських абеток, що склалася на межі IX–X століть. Поява старослов’янської кирилиці, заснованої на грецькому урочистому письмі, відомому як унціал, пов’язується з діяльністю школи книжників – учнів апостолів Кирила та Мефодія в Першому Болгарському царстві, ймовірно, у 880-х роках.

За переказами, Кирило та Мефодій, які вважаються просвітниками слов’ян і були канонізовані церквою як рівноапостольні святі, протягом 860–861 рр. як посланці візантійського імператора Михаїла ІІІ перебували в Херсонесі, де ретельно вивчали давньоєврейську мову, аби схилити хозарського кагана до прийняття християнства та сприяти подальшому зміцненню давнього політичного союзу Візантії з Хозарським каганатом. У Херсонесі Кирило та Мефодій нібито виявили Псалтир, написаний «руськими письменами»: щодо цього повідомлення досі тривають наукові суперечки.

Латинську писемність у XII–XV століттях (у Східній Європі – у XVII ст.) було витіснено романськими та германськими мовами; у науці вона зберігалася до XVIII ст. у біології, медицині та правознавстві зберігається дотепер. Наразі латинська мова є офіційною мовою Святого Престолу (і, частково, Римо-католицької церкви загалом), Мальтійського ордену та держави Ватикан. Усна латинська мова розвинулася у романські мови до IX–XII століть.

#нам_пишуть

265 views
Розгорнути більше...