28.01.2025, 12:38

На півночі Криму розвивають промислові потужності для держави-окупанта

Єдиний на ТОТ АР Крим завод з виробництва холодильного обладнання, розташований у Яни-Капу (до 2016 року - Красноперекопськ), освоїв нову лінійку продукції. За словами «директора» Міхаіла Алєксєєва, на ринок надійшли 12 нових моделей холодильників, які дозволяють зберігати тривалий час на складах у логістичних центрах м'ясо, рибу та продукти глибокого заморожування.

Зазначається, що підприємство, яке працює понад чверть століття, має безперервний виробничий цикл і виробляє та постачає понад 85 тисяч холодильних шаф і 100 тисяч холодильних скринь провідним виробникам напоїв та морозива у РФ та країнах Євразійського економічного союзу. Cтаном на початок 2025 року підприємство завантажене на 100% і охоплює понад 60% російського ринку.

Наразі завод бере участь у російському федеральному проекті «Продуктивність праці» («Производительность труда»), завдяки чому за рік вдалося майже вдвічі підвищити зарплати співробітникам. Загалом у вказаному проекті беруть участь понад 10 підприємств ТОТ АР Крим. Назва заводу в підконтрольних російським окупантам ЗМІ не повідомлялася. Найвірогідніше, йдеться про засноване у 1998 році ЗАТ / ПрАТ «УКснаб», яке продукує вироби з кераміки для пивної промисловості (колони, важелі для розливу), холодильне обладнання (холодильні шафи, охолоджувачі, кег-майстер охолоджувачі) тощо.

Після російської окупації Криму у 2014 році підприємство було названо «одним з найбільших підприємств Росії» з виробництва пивоохолоджувачів та холодильних шаф.

Разом з тим у «міністерстві промисловості та торгівлі республіки Крим» повідомили про інше підприємство в Яни-Капу, яке спеціалізується на розробці, проектуванні та продукуванні виробів із композитних матеріалів нового покоління з задіянням передових технологій. Підприємство, назва якого не вказується, створює композити з тканинних наповнювачів. Вуглетканина підходить для надлегких та міцних конструкцій, склотканина – для доступних та універсальних рішень, базальтова тканина – для термостійких виробів із тривалим терміном служби, арамідна тканина – для продуктів з високою міцністю. 

Композитні матеріали підприємства застосовуються у ключових галузях: авіація та космос, суднобудування, енергетика, транспорт та ін. Найвірогідніше, йдеться про ТОВ «ЛНК Композит», яке, серед іншого займається науковими дослідженнями та розробками в галузі природничих та технічних наук.

#нам_пишуть

70 views
Розгорнути більше...