10.02.2024, 13:58

Росія планує використовувати цифрову валюту в міжнародній торгівлі

Держдума РФ найближчим часом планує ухвалити законопроєкт, який даватиме змогу використовувати в міжнародних розрахунках цифрові фінансові активи, прив’язані до зерна або золота. Про це заявив голова Комітету Державної Думи з фінансового ринку Анатолій Аксаков.

Це як альтернатива міжнародній SWIFT і російській СПФС, яка є особливо актуальною у зв’язку з відмовою навіть дружніх банків проводити платежі з Росією.

Нагадаємо: нещодавно стало відомо, що китайський Zhejiang Chouzhou Commercial Bank повідомив клієнтам про зупинення операцій з Росією. Раніше аналогічні новини надійшли від турецьких кредитних організацій.

Аксаков своєю чергою заперечує наявність будь-яких «особливих проблем у взаєморозрахунках між Росією і Китаєм». Російські ЗМІ припускають, що на тлі перевірок фінансових регуляторів США, все більше банків навіть із дружніх і нейтральних країн наразі відмовляються від співпраці з контрагентами з Росії, адже побоюються застосування вторинних санкцій. 

237 views
Розгорнути більше...