11.03.2024, 10:11

Діти на ТОТ стають об’єктами «російського державного перевиховання»

Марія Суляліна, Людмила Киричук та Валентина Потапова під час обговорення.

ГО «Центр Громадянської просвіти «Альменда» провела обговорення підходів до реінтеграції дітей та молоді, які перебували в окупації. Метою дискусії став пошук оптимального рішення у розвʼязанні питання щодо зменшення ризиків та викликів під час реінтеграції молоді з ТОТ в українське суспільство.

Як наголошують у «Альменді», заручниками держави-окупанта станом на 2024 рік стали майже 1 млн українських дітей. Діти, котрі перебувають на тимчасово окупованих територіях, стають об’єктами «російського державного перевиховання», яке ведеться через російське освітнє середовище.

Під час зустрічі ЦГП презентувала Дослідження «(Не) вивчені уроки: досвід країн щодо реінтеграції дітей та молоді», у якому виклала результати річного дослідження досвіду країн, які пережили воєнні конфлікти й внутрішні суперечності, щодо реінтеграції дітей і молоді. За результатами дослідження була розроблена Матриця успішних та неуспішних практик, які потрібно враховувати під час напрацювання державної політики України щодо реінтеграції дітей та молоді після деокупації.

Одночасно ЦГП «Альменда» поділилася результатами дискусій з академічною спільнотою українських вишів та студентством щодо бачення процесів реінтеграції дітей та молоді. За допомогою методу складання «профайлу-малюнку» дитини, що потребує реінтеграції після деокупації, Організація отримала унікальні матеріали уявлень українських студентів про «окуповану молодь», мала змогу оцінити настрої української молоді та її ставлення до молоді, яка проживає в окупації. На основі висновків дослідження, результатів дискусій та аналізу проблеми була підготовлена «Дорожня карта» щодо політики реінтеграції дітей та молоді, які перебували в окупації.

В рамках події також відбулася презентація виставки «Крізь завісу мовчання – діти про життя в окупації».

Анастасія ХОМЕНКО

221 views
Розгорнути більше...