30.01.2024, 09:31

На відновлення довкілля Криму після деокупації піде не менше десяти років

Військові навчання окупантів у Криму негативно впливають на довкілля півострова. Загалом, збитки для екології Криму, внаслідок дій російських загарбників, оцінюються у мільярди гривень, зазначив еколог, експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру Євген Хлобистов.

«За рік ситуація не покращилася, але Крим став повністю закритий для досліджень. Тобто, раніше ми мали хоча б інформацію з офіційних російських джерел і могли користуватися нею, або з міжнародних джерел, які стосуються Криму, то зараз ситуація повністю закрита для нас», – сказав він.

За даними КРЦ, у 2023 році окупанти провели щонайменше 40 навчань армії РФ в Криму. Правозахисники підкреслили, що навчання, які проводять російські військові, руйнують екосистему півострова і є грубим порушенням міжнародного права.

Говорячи про можливості відновлення довкілля Криму після деокупації, еколог припустив, що це може тривати не менше десяти років.

«Якщо у нас будуть на це матеріальні й фізичні ресурси, це дуже важливо, тому що ми не знаємо, в якому стані ми побачимо деокупований Крим, які у нас будуть можливості для впровадження там господарських, зокрема, природоохоронних проєктів, це однозначно буде тривати не менше десяти років», – наголосив Хлобистов.

За його словами, це ідеальний варіант. У разі військового варіанту звільнення Криму, відновлення екології півострова триватиме значно довше.

Джерело: QIRIM.News

156 views
Розгорнути більше...