08.01.2024, 09:07

Військово-морське співробітництво Китаю та Росії є загрозою для альянсу AUKUS

Минулого року ВМФ РФ поповнився двома новими субмаринами. Про це інформує RND професор австралійського університету імені Джона Кертіна Олексій Муравйов. Ця інформація зазначається на сайті NEWSUA.

Дослідник вважає, що в Індо-Тихоокеанському регіоні потрібно звернути увагу і на російський флот, окрім китайського.

На його думку, військово-морське співробітництво Китаю та Росії є загрозою для альянсу AUKUS (Австралія, Великобританія, США).

Російський флот може кинути серйозний виклик австралійським та союзним військово-морським флотам у західній та північно-західній частинах Тихого океану та в Арктиці у разі початку війни у Тихому океані.

Адже спільно з Китаєм  в період з початку 2022 року до жовтня 2023 року Тихоокеанський флот провів вісім військово-морських навчань стратегічного рівня, а також безліч дрібніших заходів.

За його інформацією, війна в Україні не вплинула на модернізацію Тихоокеанського флоту Росії. Російські моряки провели спільні навчання з екіпажами з Індії та М’янми. Програма включала відвідування Бангладеш, а також заходи до Таїланду, Камбоджи, В’єтнаму та Філіппіни. Однак найважливішим військово-морським партнером для Путіна залишається Китай. Лише у період з 2005 по 2023 рік збройні сили двох країн взяли участь як мінімум у 19 двосторонніх та тристоронніх навчаннях та трьох спільних патрулюваннях.

Олексій Муравйов зауважив, що до 2032 Тихоокеанський флот Росії може налічувати не менше 45 бойових кораблів.

Джерело: NEWSUA 

505 views
Розгорнути більше...