05.05.2024, 21:14

У Криму згадали про проблему мігрантів

Російська влада Криму ускладнює умови знаходження трудових мігрантів на території анексованого півострова. За інформацією так званої начальниці відділу з питань трудової міграції Ксенії Темрякович, майже 400 нелегальних мігрантів вигнали із Криму з початку 2024 року. У квітні ця цифра зросла до понад 500 осіб.

Російський голова Криму Сергій Аксьонов обіцяв, що до 1 травня окупанти у Криму мали підготувати законодавчі ініціативи щодо посилення заходів впливу та відповідальності за порушення порядку перебування та подальшого «видворення» іноземців.

Однак у мережі негативно реагують на анонсовані «законодавчі ініціативи». Російський блогер Олександр Горний називав це «банальною кампанійщиною». Він навів приклад байдужості до натовпу мігрантів у Коктебелі, які «живуть незрозуміло де і з яких підставах, і всім глибоко байдуже», Блогер також переконаний, що через кілька днів усі забудуть про цей указ, і «все продовжиться».

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров вважає, що розпочата політика посилення щодо мігрантів із Середньої Азії в Криму призведе до зростання порушень прав людини серед цієї категорії суспільства.

«У Криму справді багато мігрантів. Насамперед це самі росіяни, і представники різних народів, які вважають себе росіянами… Але росіяни та їхня окупаційна влада вважають мігрантами лише представників держав Центральної Азії, які з’явилися в Криму разом з окупантами», – прокоментував ситуацію заступник голови Меджлісу.

Своєю чергою кримський правозахисник Олег Софяник розповів, що мігрантів залучають до будівництва і в сільському господарстві. «Тут утворилися стійкі діаспори, і до Криму потягнулися вже й родини заробітчан. А потім почались проблеми. Серед мігрантів чимало прихильників радикальних ісламських поглядів. Вони абсолютно не інтегруються в місцеве суспільство. У багатьох містах мігранти стали лідирувати у вуличних розбірках та у криміналі», – розповів правозахисник.

Нагадаємо, що окупаційна влада Криму встановила заборону на залучення іноземців до певних сфер. Зокрема, йдеться про виробництво харчових продуктів та напоїв, роздрібну торгівлю та освіту, видобуток корисних копалин, забезпечення електроенергією та газом тощо.

Джерело: Крим.Реалії.

177 views
Розгорнути більше...