Український культурний центр в Криму відсвяткував День Конституції України.
Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив один з активістів культурного центру Леонід Кузьмін. Під час заходу були озвучені всі історичні події, які відображають всю глибину українського конституціоналізму. Початок якому дав гетьман війська запорізького Пилип Орлик. “Не залишилися не поміченими і праці Михайла Драгоманова (Проект підстав статуту українського товариства), Михайла Грушевського. Конституційні процеси часів УНР “Статут про державний устрій, права і вольності УНР” і конституції України часів СРСР. Окрему увагу, було приділено питанню про децентралізацію необхідності внесення змін конституції України “, – написав Леонід. Після лекції представники Українського культурного центру поклали квіти до погруддя Т. Шевченка.
На півострові продовжують налагоджувати систему відстежування за пересуванням кримчан
У Раді Федерації схвалили зміни до статті 11 федерального закону «Про транспортну безпеку». За словами члена Комітету РФ з оборони і безпеки Ольги Ковітіді, зміни дозволять на законній підставі вести профілактичну роботу з підвищення рівня безпеки на транспорті при перевезенні пасажирів в Кримському федеральному окрузі. Згідно з документом, в регіоні автоматизують процес збору та обробки персональних даних пасажирів. Це дозволить відслідковувати переміщення перебувають у розшуку осіб і тих, щодо яких є оперативна інформація.
Кримськотатарський канал ATR відновив мовлення
Телеканал ATR відновив своє мовлення у Києві. Його мета — в першу чергу підтримувати тих своїх глядачів, які живуть в Криму. «Ми починаємо наш старт на материковій Україні з тими людьми, які сюди приїхали. Тому що і Радіо «Meydan», і телеканал АТR невіддільні від кримськотатарського народу. Народ нас підтримує, народ хоче нас бачити. У каналу була велика аудиторія. Нас дивилося 4,5 млн жителів України, близько 1,5 млн жителів Криму», — сказав Ленур Іслямов.
Російські банки відмовляються працювати в Криму
ВТБ, слідом за Ощадбанком Росії, навідріз відмовився працювати в Криму. Вихід ВТБ на ринок Криму спричинить посилення санкцій для банку, тому таке завдання перед ним не ставлять, повідомив глава ВТБ Андрій Костін на щорічних зборах акціонерів банку. «Наше керівництво країни розуміє, що в нинішніх умовах, в умовах санкцій будь-яка велика компанія, включаючи банки, якщо почне працювати в Криму, швидше за все, перейде з однієї категорії санкцій, в якій ми знаходимося, секторальних в так звані special designation за американською класифікацією , що означає значно жорсткіші санкції, які включають і заморожування коштів, і заморожування доларових рахунків, що завдало б непоправної шкоди найбільшим російським банкам, тому питання ніхто не ставить перед нами так ризикувати», – сказав він.
Росія витратила на соцвиплати в Криму понад 20 мільярдів рублів
Витрати на соціально-культурну сферу Криму профінансовані в загальній сумі 20, 055 мільярда рублів, повідомляє “міністерство фінансів” Крим.
Загальні витрати на оплату праці, за інформацією прес-служби відомства профінансовані в сумі 11,103 млрд.руб .; на оплату енергоносіїв – 0,196 млрд.руб .; на стипендії – 4,581 млрд.руб .; на інші витрати – 4, 176 млрд.руб.
Рада Федерацій дозволила кримчанам не сплачувати держмито
Рада Федерації схвалила закон, за яким жителі Криму і Севастополя звільняються від цілого ряду держмита, в тому числі за держреєстрацію прав на нерухоме майно.
Згідно з документом, держмито не повинні платити громадяни, які звертаються до територіальних органів «ФМС Росії, МВС Росії і Ростехнагляду в Криму і Севастополі» за отриманням закордонного паспорта (у тому числі нового покоління), національного водійського посвідчення, посвідчення тракториста-машиніста (тракториста), реєстраційних документів, державних реєстраційних знаків на транспортні засоби. Крім того, ці громадяни не будуть платити держмито за держреєстрацію прав на нерухоме майно.
В Україні знімуть фільм-відповідь на російський «Крим. Шлях на Батьківщину»
Україна має намір залучити до створення фільму про Крим відомого іноземного режисера. Про це прем’єр-міністр Арсеній Яценюкповідомив під час колегії Міністерства культури. Він також підкреслив, що цей фільм повинен буде стати відповіддю на російський фільм «Крим. Шлях на Батьківщину». За його словами, картину можуть зняти вже до кінця 2015 року. Раніше Яценюк доручив Міністерству юстиції передати в Гаазький трибунал фільм «Крим. Шлях додому» телеканалу «Россия-1».
Розпочався конкурс на написання статей про Крим
26 червня в україномовній Вікіпедії почався конкурс «Пам’ятки України: Крим», присвячений культурно-історичній спадщині півострову. У розділі Вікіпедії українською мовою про Крим, його культурну спадщину, написано надзвичайно мало. У той час, як в російській Вікіпедії про Крим існує понад 8 тисяч статей, в українській – менше 4 тисяч. Списки пам’яток культури АРК містять понад 6 тисяч об’єктів. Також у рамках конкурсу можна створювати статті про культурні установи (музеї, галереї тощо), видатних пам’яткознавців, пам’яткоохоронців, музейників тощо. Конкурс триватиме до 31 серпня 2015 року включно. Під час його проведення будуть проводитися віківишколи для охочих навчитися редагувати Вікіпедію. У відкритому доступі будуть опубліковані відеоуроки та інші навчальні матеріали. Визначення та нагородження переможців планується у вересні 2015 року (Київ).
Кримська влада прийняла рішення про розробку кар’єру під Карадагом біля Коктебеля
На думку місцевих, розробка кар’єру в тому районі може завдати непоправної шкоди курортному селищу і природі Карадага. Люди записали відеозвернення до влади Криму, оскільки бояться негативних наслідків для навколишнього середовища від втручання влади.
Проект «Освіта для Криму» відновив свою роботу
На початку цього року, за ініціативи громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» та при підтримці МФ «Відродження», був розроблений і розпочав свою роботу сайт «EDU CRIMEA» (освіта для Криму). Згідно з задумом цей проект надає можливість кримським дітям, які живуть на окупованому півострові, отримувати безкоштовні знання з української мови та літератури. Але за збігом обставин проект довелося призупинити майже на два місяці.
«Освітній проект наприкінці травня залишився без викладачів. На початку травня трагічно загинув Геннадій Михайличенко, а інший викладач, Віктор Мержвинський, був мобілізований до лав Збройних Сил України. На сьогоднішній день нам вдалося знайти викладачів – це кримчанки: доктор філологічних наук Світлана Кочерга та кандидат філологічних наук Олександра Вісич, які виїхали з анексованого півострову та викладають в Національному університеті «Острозька академія». Тому Проект продовжує свою діяльність для тих, хто прагне дистанційно вивчати українську мову і літературу», — повідомив керівник проекту, голова громадської організації КЦДКС «Український дім» Андрій Щекун.
Продав турпутівку до Криму – отримав кримінальну справу
В Латвії порушено кримінальну справу проти осіб, які займалися наданням туристичних послуг подорожуючим до Криму. Поліція безпеки Латвії провела обшуки у двох будівлях у Ризі у зв’язку з порушенням заборони на надання послуг, безпосередньо пов’язаних з туристичними діями в Криму і Севастополі. В рамках цього кримінального процесу до двох осіб застосовано процесуальний статус особи, щодо якої розпочато кримінальний процес.
Україна намагатиметься повернути своїх ув’язнених з окупованого півострову
Мін’юст розпочав переговори з Росією про переведення ув’язнених з Криму на материкову частину України. Про це сказала перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. “Ми зіткнулися з такою проблемою, коли частина наших територій стала окупованою, що ми навіть не знаємо, хто залишився в Криму в тих пенітенціарних установах, і ми почали переговори, щоб повернути укладених на територію материкової України”, – повідомила вона. Також Мін’юст має намір створити реєстр осіб, які перебувають у пенітенціарних установах, для оперативного реагування на подібні ситуації.
В Києві говорили про проблеми українців Криму
22 червня у Києві відбувся круглий стіл «Вплив тимчасової окупації на українців Криму: асиміляційний тиск та вимушене переселення ”, на якому учасники заявили про етнічні чистки та намагання асимілювати етнічних українців півострову. Ці події, які відбуваються в Криму – це етнічні чистки. Гібридним, непрямим шляхом, так, як раніше робила сталінська влада з іншими народами. Щодо України, це — системні чистки, що тривають не один десяток років. На цьому наголосив координатор громадського руху «Євромайдан — Крим» Сергій Ковальський. Під час роботи круглого столу також обговорили питання, яке стосується необхідності створення умов для продовження кримськими дітьми освіти на материку. «Що важливо для Криму – це комунікація наших співгромадян, які потрапили в біду в умовах окупації з тими, хто проживає тут. Мені здається, що треба рухатися у бік створення дистанційної освіти, створення повністю всіх умов для того, щоб кримчани змогли отримати освіту на території материкової України. Якщо цього не робити, то ми отримаємо втрачене покоління. Дуже важко буде потім повернути Крим», — зазначив правозахисник Борис Захаров.
Post Views: 99