14.10.2023, 12:10

Досвід Криму для країн Латинської Америки, Африки, Азії

Сьогодні у Києві розпочала роботу міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка триватиме з 14 по 16 жовтня. Як зазначають організатори захід є унікальним,оскільки спрямований на покращення взаємодії та відносин із країнами Латинської Америки, Африки, Азії.

«Для зазначених регіонів Україна виявилася важливою в контексті продовольчої та енергетичної безпеки, оскільки багато країн, особливо Африканського континенту, а також Близького Сходу, Південно-Східної Азії, відчувають значний дефіцит зернових та/або енергоресурсів, спричинений широкомасштабною війною Росії проти України.

На семантичному рівні для багатьох країн нинішня війна з усією її жорстокістю відкриває очі на російські імперські та колоніальні практики, які раніше для багатьох не були очевидними. Однак новому осмисленню України стає на заваді посилення російської пропаганди, яка спрямована на просування маніпулятивних наративів. Як наслідок, визнання імперської природи Російської Федерації та колоніального/постколоніального характеру відносин між Росією та Україною є дуже обмеженим або взагалі відсутнє. Однак, це може стати більш очевидним через особистий досвід. Надати можливість здобути такий досвід – одна з ключових цілей Конференції», – йдеть у повідомленні Кримської платформи.

На думку організаторів заходу тема окупованого Криму,  може бути ідеальною відправною точкою для цієї розмови з кількох причин:

  • російська агресія проти України розпочалася в Криму з окупації півострова у 2014 році, що визнано абсолютною більшістю держав-членів ООН;
  • сам Крим можна певною мірою вважати частиною Глобального Півдня через географічні та історичні обставини;
  • на півострові проживають корінні народи, і він є домом для найбільшої мусульманської громади в Україні – кримських татар, які зазнають значних утисків  в умовах окупації Криму Російською Федерацією;
  • Крим є одним із наріжних каменів російської фашистської ідеології, він має високу політичну цінність для Владіміра Путіна та ідеології “русского міра”, наразі Крим переживає третю хвилю колонізації Росією.

Організатори заходу: Міжнародний центр української перемоги, Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Міжнародне партнерство з прав людини, ZMINA, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Коаліція “Україна. П’ята ранку” за підтримки Офісу Кримської платформи.

Джерело: Кримська платформа

180 views
Розгорнути більше...