14.04.2025, 10:23

В Криму відбувся «семінар з інтеграції» окупованих територій України

У «державній раді республіки Крим» в окупованому Сімферополі відбувся дводенний «методичний семінар-нарада» під назвою «Досвід інтеграції республіки Крим у соціально-економічну та правову системи РФ та стан законодавства возз'єднаних суб'єктів РФ», який розпочався 10 квітня.

Як було заявлено, в першу чергу обговорювалися створені окупантами соціальні проблеми, а також «вибудовування відносин громадян та представників державних структур у різних сферах».
Крім місцевих колаборантів, участь у заході узяли «делегації» з ТОТ Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. 


Зокрема, з коментарями для підконтрольних окупантам ЗМІ виступили «голова Херсонської обласної думи» Татьяна Томіліна, «заступник голови законодавчого зібрання Запорізької області» Анґєліна Ярчук та «голова комітету народної ради Луганської народної республіки з питань законодавства та місцевого самоврядування» Алєксандр Крієрєнко. 

Також повідомлялося про присутність «голови народної ради ДНР» Константіна Кузьміна разом з іншими «депутатами парламенту ДНР», його «заступника» Алєксєя Дорофєєва, «голови комітету народної ради ДНР з питань бюджету, фінансів та податкової політики» Юрія Афєндікова, «голови комітету народної ради ДНР з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства» Віктора Іщєнко та «голови законодавчого зібрання Запорізької області» Віктора Ємєльянєнко. Відеозв'язком долучався «голова народної ради Луганської народної республіки» Дєніс Мірошнічєнко.

За словами «голови республіки Крим» Сєрґея Аксьонова, окупований Крим став «першопрохідцем на шляху возз'єднання російських земель», тоді як «інтеграція» перелічених вище регіонів «виявилася довшою і тяжчою». 

«І сьогодні робота в органах влади в "історичних регіонах" не лише наповнена вирішенням складних соціально-економічних завдань, а часом пов'язана з ризиком для життя. Ми захоплюємося мужністю і посадових осіб, і депутатського корпусу, і простих людей, які, незважаючи ні на що, не занепали духом і не здалися, які довіряють нашому президенту Владіміру Владіміровичу Путіну. Особлива відповідальність лежить на головах цих суб'єктів, адже від їхніх рішень часто залежить життя та здоров'я людей. Сьогодні ми бачимо, як багато уваги голова держави приділяє розвиткові цих територій, яка величезна допомога надається їм федеральними органами, колегами з інших регіонів. Тому немає жодних сумнівів у нашому загальному успіху. Для Росії немає нічого неможливого», – висловився «голова Криму».

Серед іншого, колаборанти з «влади» ТОТ АР Крим похвалилися, що за 11 років прийняли 1356 «законів», і що після російської окупації регіону їм довелося «створювати нормативно-правову базу з нуля». 

Нині ж вони діляться своїм досвідом із «поверненими історичними регіонами», як російська пропаганда називає окуповані території півдня та сходу України. 

За словами «голови державної ради республіки Крим» Владіміра Константінова, «такого не робив жодний суб'єкт РФ». 
«У 2014 році кримчани пройшли свій шлях, за підтримки нашого президента, всього російського народу безкровно повернулися на історичну батьківщину – до Росії. Потім ми в короткі терміни, ефективно провели всі інтеграційні заходи. У чому секрет нашого кримського успіху? Ми зберегли ту неймовірну динаміку, яку набрали під час організації "референдуму", і нічого не відкладали на потім, ухвалюючи рішення тоді, коли це потрібно: хоч вдень, хоч уночі. Це дозволило випереджати труднощі, які могли б виникнути в кримчан», – заявив очільник кримського «парламенту», який раніше виступив з ініціативою проведення заходу під час засідання ради з питань «інтеграції возз'єднаних суб'єктів РФ» у правову та соціально-економічну системи РФ, створеної з подачі голови Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Валєнтіни Матвієнко.
Серед іншого, «перший заступник голови державної ради республіки Крим» Сєрґєй Цеков заявив, що кримські керманичі «від початку формувалися як проросійські політики», оскільки АР Крим весь час до російської окупації буцімто «прагнула возз'єднатися з Росією», та додав, що іншим окупованим регіонам України «слід переймати досвід і стиль праці керівництва республіки Крим для успішного розвитку».

В рамках «семінару» його учасники протягом двох днів працювали у «профільних комітетах» кримської «державної ради» – з питань майнових і земельних відносин, економічної, бюджетно-фінансової, інвестиційної та податкової політики, державного будування та місцевого самоврядування, охорони здоров'я, соціальної політики. В рамках заходів також відбулося «засідання комісії ради законодавців з питань інтеграції нових суб'єктів РФ у правову систему Росії».
На додачу учасників заходу провели по об'єктах, які «вдалося реалізувати завдяки Росії», – кафедрального собору РПЦ в ім'я Алєксандра Нєвского, відбудова якого велася ще до російської окупації Криму, а також соборній мечеті, меморіальному комплексу на місці концтабору «Красний» у Сімферопольському районі та «музейно-храмовому комплексу "Новий Херсонес"» в окупованому Севастополі.

Розгорнути більше...