22.01.2024, 17:29

У Криму окупанти вимагають у Європи «повернути все награбоване»

Спікер окупаційного парламенту Володимир Константинов заявив, що Європа мусить повернути все награбоване у Криму. Він згадав про «втрачені колекції», починаючи з Кримської війни.

За словами Константинова, що неможливо повернути – має бути компенсовано рівноцінними цінностями.

«Найвідомішим кримським артефактом у Європі можна вважати «Керченську корону» зі зібрання Римо-німецького музею в Кельні. Він походить з т.зв. колекції барона Діргардта, придбаної Кельнським музеєм у його спадкоємців у середині ХХ століття. До Діргардта це й низка інших прикрас із Криму епохи Великого переселення народів потрапили через француза Мерля де Массоно. На початку 20 століття Массоно був посланий Миколою II до Криму, щоб перетворити його на центр російського виноробства. Массоно став керуючим виноградниками в Криму та на Кавказі та організовував у Массандрі вичинку столових та міцних вин. Заодно фінансував розкопки стародавніх курганів, знахідки з яких, мабуть, контрабандним чином переправляв до себе на батьківщину», – написав колаборант.

Не залишив поза увагою Константинов і колекцію «Скіфського золота».

Нагадаємо, що за рішенням Верховного Суду Нідерландів, Україна мала виплатити Музею Алларда Пірсона 111,689 євро з нарахуванням відсотків за весь час збереження колекцій кримських музеїв. Після спільної наради та зобов’язань, взятих Національним музеєм історії України та Міністерством культури та інформаційної політики України, Музей Алларда Пірсона відмовився від визначеної судом виплати на свою користь.

Довідково: Колекцію «Скіфського золота» – близько 2 тисяч унікальних предметів із золота, срібла, бронзи та кераміки – вивезли на виставки до Європи у 2013 році, коли Крим ще був у складі України.

14 грудня 2016 року окружний суд Амстердама ухвалив, що колекція скіфського золота з Криму має бути спрямована в Україну, як того вимагає голландський закон про культурну спадщину. Російська сторона подала апеляцію.

26 жовтня 2021 року Апеляційний суд Амстердама ухвалив, що музей Алларда Пірсона має передати колекцію на зберігання Україні. Тоді так звані Музеї Криму подали касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів, але зрештою програли.

177 views
Розгорнути більше...