-
30.12.2025, 21:37
Колаборанти визнають проблеми з газифікацією окупованого Криму
-
30.12.2025, 18:35
Фото
Китай провів військові навчання навколо Тайваню як показ невизнання незалежності острова
-
30.12.2025, 09:14
Фото
Меджліс кримськотатарського народу опублікували заяву щодо проєкту "мирного плану".
-
30.12.2025, 08:58
Кримські колаборанти звітують про зростання збору податків до бюджету окупантів
-
29.12.2025, 19:40
Заступник голови російського уряду поскаржився Путіну на «федеральний університет» у Криму
-
29.12.2025, 17:29
Популярна мережа кондитерських в окупованому Севастополі опинилася на межі закриття
-
29.12.2025, 14:59
Фото
«20-пунктний мирний план узгоджений на 90%», - Зеленський після переговорів з Трампом у Флориді
-
29.12.2025, 12:47
На окупований Крим за кілька років чекає значний енергодефіцит
-
29.12.2025, 11:12
Київська фірма судиться з окупаційною владою Севастополя за будинок культури в Інкермані
-
29.12.2025, 08:37
В окупованому Криму роками розслідують смерть дитини через недбалість лікарів
- 28.12.2025, 19:32
-
28.12.2025, 17:32
Кримські колаборанти просять кремлівських господарів пробачати населенню борги за кредитами
-
28.12.2025, 15:19
Фото
На Хмельниччині поховали військовослужбовця родом з Криму, померлого від важкої хвороби
-
28.12.2025, 13:13
В окупованому Криму підрахували кількість багатодітних родин
-
28.12.2025, 11:07
В окупованому Криму впроваджують російський «корпоративний демографічний стандарт»
-
28.12.2025, 08:54
Фото
Призначення Трампом спеціального посланця з питань Гренландії розлютило Данію
-
27.12.2025, 21:32
Фото
Росіяни реконструюють Маріупольський театр на місці вбитих українських жертв
- 27.12.2025, 18:23 Фото
-
27.12.2025, 16:43
Фото
В окупованій Алушті поховали «героя СВО», що не пробув на війні й місяця
-
27.12.2025, 13:28
Фото
В окупованому Севастополі поховали чергового «героя СВО», завербованого у в'язниці
30.07.2025, 20:15
Громадськість закликали народних депутатів відновити інституційну незалежність НАБУ і САП
Громадськість України закликає народних депутатів 31 липня відновити інституційну незалежність антикорупційних органів. Про це йдеться в спільній заяві, що опублікована сьогодні публічно.
Представники громадянського суспільства і учасники акцій протесту зазначають, що протиправне ухвалення та поспішне підписання 22 липня законопроєкту 12414 стало «чорним» днем для Верховної Ради ІХ скликання і Президента Володимира Зеленського.
"Це рішення підірвало незалежність антикорупційної інфраструктури, проте воно не змогло похитнути силу та згуртованість українського суспільства, яке вкотре довело свою зрілість, суб’єктність та рішучість у захисті демократичних цінностей.
Ухвалення згаданих норм стало відвертим кроком назад на шляху євроінтеграції та демократичного розвитку України", - повідомляється в заяві громадськості.
Активісти зазначили, щоб відновити рух у правильному напрямку, влада мусить повернутися до висхідної позиції, анулювавши зміни, що перешкоджають відкриттю кластеру фундаментальних реформ і суперечать ухваленим Урядом Дорожнім картам.
Активісти також також наголосили, що громадянське суспільство неодноразово закликало владу до конструктивного діалогу, але сьогодні ми закликаємо до конкретної дії — скасування положень закону № 4555 у сесійні залі через голосування вже 31 липня.
"Ми, представники організацій громадянського суспільства та учасники мирного протесту, який охопив всю Україну, звертаємось до Верховної Ради України з вимогою ухвалити за основу та в цілому один із законопроєктів, спрямованих на відновлення інституційної спроможності НАБУ та САП:
№ 13533 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України і деяких законодавчих актів України щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», або №13531 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про прокуратуру" щодо відновлення інституційної незалежності органів, що здійснюють досудове розслідування та процесуальне керівництво у справах про корупційні правопорушення», - зазначається у заяві.
Після ухвалення закону в цілому вони закликають Верховну Раду України проголосувати за його невідкладне підписання Головою Верховної Ради, а голову Верховної Ради і Президента України — невідкладно підписати закон.
"Наголошуємо, що ухвалення одного з цих законопроєктів потрібне не лише НАБУ і САП, міжнародним партнерам, як-от ЄС та ОЕСР, учасникам протесту чи громадським організаціям. Воно також потрібне Президенту, Уряду та всім народним депутатам. Це можливість виправити помилку, це єдиний дієвий і чесний спосіб сказати українському суспільству: «вибачте, ми помилились».
Нагадуємо, що представники влади зобов’язані неухильно додержуватися Конституції України, яка визначає стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО", - наголошується в заяві.
Окрім цього, представники громадянського суспільства визначили ще ряд проблемних питань, які влада України не вирішує. Зокрема, виходячи з цього, та для підтвердження відданості євроінтеграційному шляху, громадянське суспільство закликає:
- Президента України та Верховну Раду України — призначити суддів Конституційного Суду України з числа відібраних на конкурсі кандидатур;
- Президента України — підписати Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до
інформації» (законопроєкт №11321), який передбачає, зокрема, трансляцію засідань парламентських комітетів;
- Президента України — припинити практику постійного порушення встановленого статтею 94 Конституції України 15-денного терміну підписання законів України та вимоги підписання закону в разі прострочення цього терміну;
- Верховну Раду України — зберегти вирішальну роль міжнародних експертів у конкурсних процедурах, зокрема у доборі членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України шляхом ухвалення законопроєкту №13382;
- Верховну Раду України — ініціювати внесення змін до Закону України «Про публічні консультації» із поширення обов’язку проведення публічних консультацій народними депутатами України під час розробки законопроєктів;
- Кабінет Міністрів України — призначити обраного на конкурсі директора Бюро економічної безпеки України (БЕБ).
"Звертаємося до всіх представників влади: зробіть правильні висновки та збережіть єдність українського суспільства — це наш найважливіший ресурс для боротьби з російською агресією та розбудови демократичної європейської держави", - заявили представники громадянського суспільства України.