25.06.2024, 17:30

Висвітлення Криму в іноземних ЗМІ: проблеми та виклики

У Києві відбувалася експертна робота в межах III Міжнародного форуму експертної мережі Міжнародної Кримської платформи.

Станом на 2024 рік міжнародні медіа недостатньо висвітлюють тему Криму. Зокрема, висвітлення переважно стосується випадків, коли Збройні сили України успішно уражують об’єкти окупантів на півострові.

«Я обмежений у своєму висвітленні проблеми Криму. Чому ми не пишемо більше? Я працюю на телебаченні, тому важлива картинка. Я не можу туди потрапити, я не можу поговорити з жителями Криму», – зазначив журналіст France24 Гуллівер Крегг.

Крегг додав, що чимало західних журналістів вагаються, чи писати про Крим, тому що помилково вважають, що люди на півострові нібито задоволені окупаційною владою.

«Якщо хтось поїде у Крим, як журналісти з Росії, вони зроблять опитування людей та почують, що люди говорять як їм подобається жити під російським контролем. Це ускладнює задачу передати, що вони хотіли би жити під владою України», – вказав він.

Ірина Баран, менеджерка з міжнародної адвокації Кримської правозахисної групи, своєю чергою додала, що не можна звинувачувати медіа та журналістів, однак важливо розуміти, в якому контексті вони працюють.

Анаїт Хоперія, заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО України, вказала, що довгий час російська пропаганда була недооцінена, через що багато міжнародних партнерів навіть не розглядають питання Криму. Вона зазначила, що росіяни використовують всі можливості, не лише зі своєї сторони, але й за кордоном – західних журналістів – щоб послідовно та систематично просувати наратив, що Крим є Росією.

Ольга Атаманова, стратегічна директорка Медіацентру Україна, генеральна директорка комунікаційного агентства CORE AGENCY представила аналіз ЗМІ США, Великої Британії та Канади за період з червня 2023 року по травень 2024 року.

«Для теми Криму в англомовних медіа новинний порядок денний зосереджений навколо війни, або воєнних дій, які відбуваються на території, або навколо війни в цілому в Україні. Тема Криму була досить добре представлена на початку нашого контрнаступу у червні-серпні 2023 року, а у жовтні відбувся різкий спад інтересу загалом до України та війни в Україні», – зазначила вона.

Атаманова додала, що закордонні журналісти здебільшого дотримуються міжнародних стандартів. Однак для них є нормою баланс, тому просуваються тези російських спікерів. Попри це, більшість англомовних ЗМІ засуджують агресію Росії.

Володимир Ляшенко, представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі вказав, що потрібно робити наголос на тому, що у Криму живе не лише громада кримських татар, але й етнічних українців.

«Це для іноземних журналістів стає якоюсь сенсацією, бо вони не знають про це. Для них у Криму живуть або росіяни, або кримські татари. Коли вони дізнаються, що у Криму громада українців це понад 600 тисяч населення, для них це невідомо. І про це треба говорити», – вказав він.

Читайте по темі: «Міжнародна Кримська платформа працює, аби істина стала істиною», – Стефанчук

276 views
Розгорнути більше...