17.02.2024, 14:57

У Криму необхідно адаптувати місткість водосховищ під зміни клімату

Питання про зміну схеми водокористування та місткості водосховищ порушили кримські гідрологи. За їхніми словами, за останні 100 років температура атмосфери зросла від 0,5° до 2,5°. Вони вважають, що погодні явища в майбутньому матимуть більш різко виражений характер: дощі будуть сильніші, але менш часті, а посуха на території Криму може стати більш вираженою.

У Криму за кілька років неодноразово спостерігалося випадання двомісячної норми опадів. Наявні водосховища з такими обсягами не справляються, тому воду доводиться скидати. Тільки за 2023 рік із Сімферопольського і Партизанського водосховищ було скинуто понад 70 мільйонів кубометрів води, а це більше, ніж місткість обох водосховищ. Якби ця вода була накопичена, то даного запасу було вдосталь для господарсько-побутових потреб наступного посушливого періоду.

Проблема криється у тому, що водосховища, які будували в Криму за радянських часів, проєктували під інші природні умови. Тож зараз, на думку гідрологів, у Криму необхідно створити сучасну модель гідрогеологічних запасів з урахуванням режиму річок, відомостей про притоки до водосховищ і роботу гірських порід. До того ж спираючись не на досвід минулих років, а на прогнози майбутнього.

Вчені вважають, що у 2024 році Крим не відчує вододефіциту, оскільки всі водосховища зараз повні. Однак ближче до кінця 2025 року кримчани помітять, що води не так багато, а до 2026 року – що її може залишитися мало.

296 views
Розгорнути більше...