31.01.2024, 19:04

Міжнародний суд ООН оголосив рішення у справі України проти РФ

Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй (ООН) у середу, 31 січня, визнав порушення з боку Росії певних частин Конвенції про заборону фінансування тероризму.

Голова української делегації Антон Кориневич зазначив, що суд встановив порушення Росії по обох Конвенціях. Зокрема, РФ порушила обов’язковий до виконання наказ про застосування тимчасових заходів.

«Росія – порушник міжнародного права. Тепер офіційно. Ми не могли програти Велику справу. Як і Росія. З багатьох, передусім, політичних причин, і широкомасштабне вторгнення підняло ставки у цій справі до максимуму. Проте ми перемогли. По кожній з конвенцій встановлено порушення з боку Росії. Це вже увійшло в історію», – вказав він.

В Гаазі визнали, що Росія не змогла захистити права етнічних українців, які проживали в Криму, таким чином Москва порушила свої зобов’язання в межах зазначеної Конвенції. Однак у суді заявили, що Україна не змогла довести більшість фактів такої расової дискримінації.

Зокрема, суд вважає недоведеним порушення Росією міжнародного права під час заборони діяльності Меджлісу.

Також у суді заявили, що РФ, зокрема, не проводила розслідування фінансової підтримки незаконних збройних формувань на території окремих районів Донецької та Луганської областей в Україні у 2014 році.

Крім того, суд в Гаазі не став виносити конкретне рішення стосовно ймовірної відповідальності РФ за збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 над окупованою частиною Донецької області 17 липня 2014 року.

Таким чином суд ООН підтвердив меншу частину звинувачень з боку української сторони до Росії у справі про фінансування тероризму.

Хід справи:

16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

8 листопада 2019 року — Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі України проти Російської Федерації за порушення двох міжнародних конвенцій — Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Перша стосується дій РФ на Донбасі, друга — в окупованому Криму.

13 липня 2020 року — Міжнародний суд, головний судовий орган ООН, продовжив з 8 грудня 2020 року до 8 квітня 2021 року термін подачі контрмеморандуму Російської Федерації у справі.

9 серпня 2021 року — Російська Федерація подала до Міжнародного Суду ООН Контрмеморандум у справі, ініційованій Україною.

6—14 червня 2023 року —  відбулися публічні слухання по суті справи щодо порушення РФ своїх зобов’язань за двома конвенціями. Сторони представили свою позицію, викладену під час стадії обміну письмовими документами.

531 views
Розгорнути більше...