04.11.2015, 09:20

Верховна рада посилила гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

Народні депутати підтримали законопроект № 2166 « Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

«Законопроект, зокрема вирішує питання чи можуть іноземець або особа без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне або тимчасове проживання на території України бути внутрішньо переміщеними особами; проект розширює перелік органів, куди можна звертатися за отриманням  довідки про взяття на облік ВПО, пропонується, щоб особи могли звертатися: до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення, або до районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості, або до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті  за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи; що робити якщо відсутній паспорт, або якщо немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення та багато інших питань, які сьогодні турбують вимушено переселених осіб», – вказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Один з авторів законопроекту Георгій Логвинський повідомив, що майже рік тривала робота над тим, щоб максимально посилити гарантії внутрішньо переміщених осіб.

«Значно спрощена процедура обліку переміщених осіб. На законодавчому рівні встановлено, що держава створює умови для добровільного повернення внутрішньо переміщених осіб на покинуті місця свого проживання. Наявність реєстрації в паспорті не є обов’язковою умовою для того, щоб стати на облік внутрішньо переміщеним особам, для цього людина повинна довести своє реальне проживання на окупованій території або районі проведення АТО. Тепер внутрішньо переміщеними особами будуть реальні жителі проблемних зон, які постраждали. Тобто люди зможуть нарешті користуватися своїми правами в повному обсязі без застосування бюрократичних неточностей»,  – коментує Логвинський.

Нардеп повідомив, що тепер, отримати статус ВПЛ можна буде отримати в підрозділі з питань соцзахисту населення будь-якій районній держадміністрації, чи у виконкомі місцевої ради. Довідка про взяття на облік ВПЛ видаватиметься в день подачі заяви. Якщо органу потрібно буде перевірити документи, що підтверджують проживання особи на проблемній території – максимальний термін видачі довідки 15 днів. Також передбачений порядок звільнення для ВПЛ, які сьогодні елементарно не можуть оформити своє звільнення після вимушеного переміщення і багато іншого.

Законопроект підтримали 243 народні депутати.

 

80 views
Розгорнути більше...