31.01.2024, 13:33

Владика Климент у складі української делегації прибув до Гааги, де оголосять рішення у справі «Україна проти Росії»

Владика Климент прийняв участь у публічних слуханнях по суті справи щодо порушення РФ своїх зобов’язань за двома конвенціями в МКС ООН, червень 2023 рік. Фото ІА “Голос Криму”

Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент увійшов до складу делегації від України, яка наразі прибула до Гааги на засідання Міжнародного суду ООН.

Сьогодні Міжнародний суд ООН оголосить своє рішення у справі «Україна проти Росії» щодо порушення країною-агресором двох конвенцій – Міжнародної конвенції про припинення фінансування тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент зазначив, що сьогодні має оголосить про прийняте рішення Міжнародного суду щодо України, має бути визнано факти злочинів рф, у тому числі на окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Він зазначив, що це рішення суду вже є покаранням зла:  “Вже те, що цей суд відбувається, і є справедливістю по відношенню до України на юридичному полі з рф”.

“Я є свідком тих злочинів, що рф вчинила по відношенню української церкви в Криму, проти української громади Криму, знищуючи українську самосвідомість та українську ідентичність. Я особисто ще в 2014 році закликав протистояти Путіну, і це є публічно задукоментовано на відео і в публікаціях ЗМІ. Був Нюрнберг, тепер Гаага. Нема вже Гітлера – не буде Путіна”, – зазначив ІА “Голос Криму” владика Климент.

Відкрите засідання відбудеться о 15:00 у Палаці миру в Гаазі, під час якого Суддя Джоан Е. Донох’ю, голова Суду, зачитає рішення Суду.

У чому Україна звинувачує Росію:

Надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад на території окупованого Криму; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов; збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові.

Хід справи:

16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

8 листопада 2019 року — Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі України проти Російської Федерації за порушення двох міжнародних конвенцій — Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Перша стосується дій РФ на Донбасі, друга — в окупованому Криму.

13 липня 2020 року — Міжнародний суд, головний судовий орган ООН, продовжив з 8 грудня 2020 року до 8 квітня 2021 року термін подачі контрмеморандуму Російської Федерації у справі.

9 серпня 2021 року — Російська Федерація подала до Міжнародного Суду ООН Контрмеморандум у справі, ініційованій Україною.

6—14 червня 2023 року —  відбулися публічні слухання по суті справи щодо порушення РФ своїх зобов’язань за двома конвенціями. Сторони представили свою позицію, викладену під час стадії обміну письмовими документами.

526 views
Розгорнути більше...