17.06.2024, 21:59

Україна готується до майбутніх атак на Крим

Аналітики Гаазького центру стратегічних досліджень вважають, що Україна готується до майбутніх повітряних ударів по півострову. Західні експерти вважають, що Україна може виграти війну з Росією тільки в тимчасово окупованому Криму, повідомляє Bussiness Insider.

За словами аналітика з Гаазького центру стратегічних досліджень Фредеріка Мертенса, Україна зосереджує свої зусилля на підготовці для майбутніх повітряних операцій, націлюючись на російські наземні системи протиповітряної оборони на півострові. Цей крок відбувається у контексті очікуваного надходження в країну винищувачів F-16, що має сприяти зміцненню обороноздатності та забезпечити стратегічну перевагу в повітряному просторі.

«Крим вразливий. Росіяни мають відносно обмежений простір для маневру на півострові. А Путіну є що втрачати як у політичному, так і у військовому плані. Тому, якщо обмежена кількість винищувачів може мати реальний вплив, то саме тут і над Чорним морем, яке стає повністю доступним після того, як буде вирішена проблема з ППО в Криму», – зазначив Мертенс.

Науковий співробітник євразійської програми Інституту зовнішньополітичних досліджень Ольга Хвостунова впевнена, що поразка РФ в окупованому Криму була б «не просто поразкою, а приниженням».

266 views
Розгорнути більше...