12.10.2023, 13:41

Колаборанта Лазаря замінили на окупанта Тихона

Митрополита Сімферопольського і Кримського УПЦ МП/РПЦ  Лазаря (Швець) відправили на покій. Про це зазначається в рішенні Синода РПЦ, що відбувся 11 жовтня в Москві.

Цим же рішенням переведено митрополита Псковського і Порховського Тихона (Шевкунов) на  іншу церковну кафедру, де він очолюватиме Сімферопольську і Кримську митрополію РПЦ.

Митрополит Тихон вважається духівником Путіна. Він також голова Патріаршої ради РПЦ з питань культури, сценарист, головний редактор інтернет-порталу. Займається фондом “Моя історія”, причетним до забудови території Херсонесу.

Президент РФ Володимир Путін, прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв та нині митрополит Сімферопольський і Кримський РПЦ Тихон (Шевкунов)  – усі троє так чи інакше причетні до незаконної варварської діяльності, спрямованої на руйнацію та зміну історичного вигляду об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО «Античне місто Херсонес Таврійський і його хора». У 2017 році під час наради з науковою та творчою громадськістю очільник держави-окупанта рф оголосив Херсонес «російською Меккою». Готовність сприяти в цьому Путіну висловив його особистий духівник єпископ Тихон, який презентував свою програму «розвитку» Херсонеса. Про це більше в статті «Зачистка» старовинних будівель Херсонеса від «історичного бруду».

Довідково: У складі УПЦ МП на території Криму до травня-червня 2022 року існувало три єпархії: Сімферопольська і Кримська, очолювана митрополитом Лазарем (Швецем), Джанкойська, очолювана єпископом Алексієм (Овсянніковим) та Феодосійська, очолювана митрополитом Платоном (Удовенком).

27 травня 2022 року відбувся Собор УПЦ МП, на якому були прийняті поправки до Статуту цієї релігійної організації, спрямовані на певне її дистанціювання від Московської Патріархії. Делегація Сімферопольської і Кримської єпархії на чолі з митрополитом Лазарем взяла участь у даному Соборі в режимі відеоконференції та одноголосно проголосувала проти поправок до Статуту, зазначивши, що залишається під омофором Патріарха Московського. Щодо участі у Соборі делегацій від Феодосійської та Джанкойської єпархій інформація відсутня, але судячи з подальшого розвитку подій, їхня позиція не відрізняється від позиції Сімферопольської і Кримської єпархії.

7 червня 2022 року у резиденції патріарха Московського Кіріла відбулось засідання Священного Синоду РПЦ, на якій Синодом були заслухані заяви митрополита Лазаря, митрополита Платона та єпископа Алексія про передачу ввірених їм єпархій в безпосереднє підпорядкування патріарху Московському. В результаті заяви були задоволені, єпархії прийняті в безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування патріарху Московському та поєднані в нову церковну структуру – Кримську митрополію на чолі з митрополитом Лазарем. Жодних заперечень проти цього з боку керівництва УПЦ МП висловлено не було.

Таким чином, наразі Кримська митрополія у складі Сімферопольської, Джанкойської та Феодосійської єпархій та самі ці єпархії однозначно є релігійними організаціями, афілійованими із центрами впливу в Російській Федерації в розумінні рішення Ради національної безпеки і оборони від 01 грудня 2022 року. У разі прийняття в подальшому Верховною Радою України законодавства про унеможливлення діяльності на території України релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації, з’являться правові підстави для заборони діяльності Кримської митрополії, Сімферопольської, Джанкойської та Феодосійської єпархії у складі РПЦ.

Олекса БЕСКИД

462 views
Розгорнути більше...