Мінагрополітики судитиметься за анексоване майно
Аграрне відомство вже підготувало 100 позовів щодо захопленого в Криму державного майна. Про це повідомив радник Міністра Олександр Лієв. Зокрема, за його словами, позови стосуються різних структур, що «встигли доторкнутися до українського аграрного майна». Радник міністра у статті, яка вийшла у виданні «Новое время» розповів, що Мінагрополітики також шукає важелі впливу на власні підприємства, які рейдерським шляхом захоплені на території Криму. Зокрема, особлива увага тут приділяється діяльності держпідприємств виноробної галузі. Адже, як повідомляє автор матеріалу, відомо, що майже всі вони здійснили перереєстрацію за російським законодавством. Переважна більшість з них зберегла назви, фактично ставши «двійниками» українських компаній.
Вимушених переселенців позбавили… голосу
Про це 16 липня, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа центрі, заявили представники громадських ініціатив. Вони виступили з критикою в бік народних депутатів України, які напередодні прийняли проекту закону «Про місцеві вибори». Адже на думку спікерів новий законодавчий документ порушує Конституцію України та низку інших діючих законів, а також не сприяє інтеграції вимушених переселенців у територіальні громади.
«Верховна Рада цим законом позбавила всіх внутрішньо переміщених осіб права прийняти участь у найближчих місцевих виборах, які відбудуться у жовтні. А це сьогодні 1,4 мільйони людей», — констатував правовий аналітик ВБФ «Право на захист» Сулейман Мамутов.
Кримські винороби йдуть в Татарстан
Ряд компаній-виробників підакцизної продукції покинули кримський алкогольний ринок, переводячи свої виробничі потужності в інші суб’єкти Російської Федерації. Про це на прес-конференції повідомив «голова Комітету Держради РК з економічної бюджетно-фінансової і податкової політики» Віталій Нахлупін. Зокрема, за его інформацією, деякі кримські алкогольні компанії перенесли частину своїх потужностей в Республіку Татарстан, яка «досить оперативно реагує на запити виробників даного виду продукції».
Потяги Москва-Сімферополь в пік сезону їздять на половину порожні
«Міністр транспорту» окупаційної адміністрації анексованого Криму Андрій Безсалах запропонував субсидувати квитки на поїзд Москва-Сімферополь-Москва, наступний через Керченську поромну переправу. «Завантаження поїзда Москва-Сімферополь зараз, в пік сезону, становить не більше 60%, і збитковість за півроку склала 380 мільйонів рублів. Я думаю, поїзд треба залишати, але субсидувати, бо не всі можуть дозволити собі літаки », – пояснив« міністр».
Кримчанами продовжують поповнювати російську армію
Близько 500 призовників з окупованого Криму в період весняного призову були направлені для служби в Збройні сили Росії. Про це повідомив «перший заступник» начальника головного організаційно-мобілізаційного управління Генштабу Збройних сил Росії Євген Бурдінскій. Перші 25 призовників з Криму та Севастополя вирушили на військову службу. «Вперше молодь призвана з Криму. Всього було ж було призвано 485 осіб. Всі вони відправлені для проходження служби на Кримському півострові, в основному в підрозділи Чорноморського флоту », – сказав він. За його словами, призовні комісії уникли проблем, завдяки співпраці з керівництвом кримських татар, а також, завдяки допомозі з боку влади Татарстану. В ході осіннього призову географія частин буде розширена, але всі кримські призовники будуть проходити службу на території півострова, додав Бурдінскій.
США об’явила про посилення блокади півострову
Президент США Барак Обама підписав указ про введення чергового пакету санкцій проти Росії, документ передбачає економічну блокаду Криму. Зокрема, забороняється експорт американських товарів, технологій і послуг на територію півострова. Нові санкції проти РФ вводить і Канада. Як повідомляється на сайті американського Білого дому, нові заборонні заходи також стосуються фізичних та юридичних осіб, які працюють в Криму. Громадянам США тепер заборонено вести з ними будь-якої бізнес.
ЄС подав до Гаазького трибуналу на РФ за окупацію Криму
Таку заяву зробив Міністр юстиції України Павло Петрененко. «Після нашого звернення Європейський парламент звернувся до Міжнародного кримінального суду з тим, щоб Гаазький трибунал почав розслідувати ці злочини, вчинені російськими властями на території України», – заявив міністр.
Україна за півроку поставила в Крим товарів на 390 мільйонів доларів
Україна в січні-травні 2015 поставила на територію анексованого Криму товарів на загальну суму 390 100 000 дол., Передає УНН з посиланням на прес-службу Державного комітету статистики України. “Україна в січні-травні 2015 поставила на територію вільної економічної зони” Крим “товарів на загальну суму 390 105 000 дол., Що на 374 616 000 дол. Більше обсягу поставок товарів з СЕЗ” Крим “в інші регіони нашої країни – на рівні 15,489 млн дол. “, – йдеться в повідомленні.
Україна не дасть Криму комбайнів
У Криму гостро не вистачає техніки для збирання врожаю зернових. Окупаційна влада сподіваються на допомогу з материкової частини України. Однак у Мінагропромі запевнили, що техніку на окуповані території чи не поставлять.
Щоб вирішити проблему, самопроголошений «прем’єр» Криму Сергій Аксьонов навіть підписав доручення про безперешкодний пропуск прибиральної техніки на півострів, повідомив перший «замміністра» сільського господарства окупаційного уряду Микола Полюшкін.
У свою чергу херсонські активісти заявили, що не пропустять українські комбайни через контрольно-пропускні пункти. У Херсонській ОДА стверджують, що область не допомагатиме Криму збирати урожай. Про це йшлося на засіданні оперативного штабу з координації роботи щодо збору в області зернових культур. Як прозвучало на нараді, питання переміщення техніки контролюють правоохоронні органи і таких фактів не зафіксовано.
Росіяни заздрять кримчанам, що Путін від них далеко
В окупованому Російською Федерацією Криму туристи навіть з Москви висловлюють своє щире здивування рівнем тамтешніх цін, рівнем сервісу і загальною ситуацією в Кримському півострові.
В інтернеті з’явилося невелике відео одного ялтинського підприємця, який випадково підвіз на своєму особистому автомобілі сімейну пару з дітьми з Москви. В кінці бесіди гості з Москви з сумом в голосі порекомендували жителю Ялти «трошки порадіти», оскільки тут особлива вода і повітря, а також віддаленість Путіна, що, на їхню думку, важливо.
До Крим продовжують перекидати військову техніку
До Криму перебазовано три навчальних літака Су-25УТГ і три палубних винищувача Су-33 для тренувальних польотів. «З аеродрому морської авіації Північного флоту Сєвєроморськ-3 на аеродром Саки було перебазовано три навчально-бойових літаки Су-25УТГ і три палубних винищувача Су-33, які будуть задіяні у тренувальних польотах», — заявили в прес-службі.
Для практичних занять на авіаційному комплексі НИТКА в Новофедорівці прибуло 70 військових льотного та технічного складу корабельного винищувального авіаполку Північного флоту окупантів.
«Міністерство у справах Криму» завершило своє існування
Тепер долею Криму опікуватиметься Мінекономрозвитку Росії. “Відповідальність за півострів візьме на ceбе Мінекoнoмpозвитку. Керівник скасованого відомства Олег Савєльєв призначений відповідальним секретарем у справах Криму та Севастополя», – написав на своїй сторінці у ФБ Прем’єр-міністр Росії Медведєв.
Телерадіокомпанія “Крим” отримає нову ліцензію на материковій Україні
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України готова переоформити ліцензію на мовлення державної телерадіокомпанії “Крим”. У той самий час, перерва в роботі ДТРК “Крим” не може стати причиною позбавлення ліцензії, оскільки компанія припинила мовлення через окупацію Автономної республіки Крим.
Голова Національної ради Юрій Артеменко зазначив, що ліцензія телерадіокомпанії не зазнає змін у частині площі покриття. “Якщо вони хочуть відновити мовлення на території Криму, то стара ліцензія діє, у нас нічого не змінилось, Крим залишається частиною України”, – сказав Артеменко.
“Влада” Криму хоче визначити зону РФ в Чорному морі без України
“Сенатор” від Криму Ольга Ковітіді закликає в односторонньому порядку, без участі України, визначити межі російської економічної зони в Чорному морі.
“Проблема носить вкрай актуальний характер, особливо враховуючи, що в даній акваторії рибний промисел ведуть іноземні судна. А значить, неврегульованість кордонів і правових питань може стати для держави (Росії) причиною прямих і непрямих економічних збитків”, – заявила вона.
“Враховуючи ситуацію, що склалася з Україною, в даний час визначення кордонів може носити однобічний характер. Це з метою дотримання національної, в тому числі економічної безпеки Росії”, – зазначила Ковітіді.
Post Views: 185