26.02.2024, 18:20

Повномасштабне вторгнення наблизило до питання деокупації Криму найсильніше за всі роки, – Поночовний

На форумі «26-2-14: Війна почалась у Криму» керівник Прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний заявив, що відомство готує зміни до кримінального законодавства, щоб підготувати його до деокупації півострова.

«Злочини, які вчиняють окупанти проти цивільного населення у Криму – це порушення міжнародного гуманітарного права. Ми їх документували як до повномасштабного вторгнення, так і після. Єдине, додалося роботи в питанні колабораціонізму. Злочин, який передбачено Кримінальним кодексом не враховує питання тривалої окупації Криму», – зазначив він.

Поночовний вказав, що на рівні Криму питання, що під колабораційну діяльність потраплять всі кримчани навіть не піднімається.

«Ми виробили чіткі пріоритети, довели до відома поліції та СБУ, чим ми не займаємось. Якщо є пряма співпраця з окупаційною адміністрацією, Міноборони, Росгвардією, ФСБ тощо, добровільна співпраця – це колабораційна діяльність. Якщо це бізнес, скерований на задоволення потреб цивільного населення – на нашу думку, це не є колабораційною діяльністю», – вказав правоохоронець.

Керівник Прокуратури автономії додав, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну наблизило всіх до питання деокупації найсильніше за всі роки.

«Коли вся країна побачила міць Збройних Сил, березень 2022 року, потім осінь – всі повірили, що ми зможемо потрапити у Крим. Саме у зв’язку з цим з Генеральним прокурором була створена робоча група, яка має напрацювати механізми і нормативно-правові акти, щоб органи, які займаються кримінальною юстицією, максимально ефективно могли відновити свою роботу і працювати у звільненому Криму», – зауважив Поночовний.

Він наголосив, що після звільнення Криму та відновлення там роботи «розказувати, що українське законодавство не готове до деокупації – це соромно».

«Зараз наша робоча група, яка складається не лише з прокурорів Криму, але й Офісу генпрокурора, прокурорів Донецької, Луганської областей, адвокати, міжнародні експерти, напрацьовуємо два кластери. Перший – кадровий потенціал, щоб ми могли ефективно і швидко підібрати кадри, щоб відновити роботу у перехідному періоді. Другий – концепція законодавчих змін, щоб підготувати його до роботи у Криму. Тут йдеться і про українські кримінальні провадження, які залишилися в Криму на момент окупації, і сотні тисяч російських кримінальних справ, які розпочаті вже за окупації. За нашими даними, йдеться про 200 тисяч кримінальних справ. Також близько 85 судових справ, які слухаються у судах. І, звісно, виконання вироків», – резюмував Поночовний.

294 views
Розгорнути більше...