27.02.2024, 12:11

Мистецька виставка «ЛОМИКАМІНЬ. Жіночий спротив у Криму»: про силу, спротив та відважність

Офіційне відкриття мистецької виставки «ЛОМИКАМІНЬ. Жіночий спротив у Криму». Фото: Представництво Президента України в АР Крим

Вчора у Представництві Президента України в АР Крим відбулось офіційне відкриття мистецької виставки «ЛОМИКАМІНЬ. Жіночий спротив у Криму». Мета виставки – привернення уваги громадськості до історій жінок, які проявляють силу та відважність у щоденному спротиву окупантам.

У рамках відкриття виставки відбувся офіційний захід за участі Першої леді України Олени Зеленської, Постійної Представниці Президента України в АР Крим Таміли Ташевої та інших. З онлайн-зверненням до гостей звернулась Посол Європейського Союзу в Україні пані Катаріна Матернова.

Постійна Представниця Таміла Ташева під час церемонії відкриття наголосила: «Часто коли ми говоримо про спротив, який Україна чинить російським окупантам, у багатьох людей виникає образ чоловіка. Але сьогодні ми хочемо, щоб обличчя жіночого спротиву в Криму було впізнаним. Щоб голоси хоробрих та відданих жінок, які не побоялися чинити опір окупації, були почуті». Також у своїй промові Таміла Ташева згадала про правозахисницю та журналістку Лютфіє Зудієву, політув’язнених Ірину Данилович, Галину Довгополу та Леніє Умерову.

В онлайн-зверненні Катаріна Матернова відзначила менторську програму, започатковану МЗС України за підтримки Кримської платформи, яка спрямована на підтримку політв’язнів у Криму. «Вважаю своїм політичним і моральним обов’язком приєднатися до цієї програми. Матиму честь бути менторкою пані Ірини Данилович, 44-річної правозахисниці та громадянської журналістки. Я візьму на себе зобов’язання нагадувати про її справу за будь-якої нагоди», – звернулася з меседжем пані Катаріна.

Гості заходу також взяли участь в кураторській екскурсії, де мали змогу познайомитися з митецькими роботами, такими як інсталяція «Пляж» Лії Достлєвої і Юлії По або «Щоденники окупації Юлії По», які дозволяють отримати унікальний погляд на події, що відбувались у Криму у 2014 році.

В просторах Офісу Кримської платформи також розмістились роботи проєкту «Крим. Дім» Еміне Зіятдінової: серія фотографій є візуальною послідовністю, що відображає досвід кримських татар, які знайшли свій дім у складному геополітичному середовищі перед і після окупації Криму.

250 views
Розгорнути більше...