17.02.2015, 18:27

Павло Полянський: "Ми будемо зберігати свою позитивну освітню, культурну, ментальну і політичну експансію на території українського півострову Крим"

“Минулий рік показав великим “оптимістам” на півострові і в країні-окупанті те, що папірці, видані на півострові, зовні схожі на атестати Російської федерації не є документами взагалі. І, окрім, країни окупанта їх ніхто не визнає. У МОН уже навчені досвідом минулого року, коли здавалося, що у плані завершення року і видачі атестатів, свідоцтв ми кримську кампанію в росіян не виграємо. Ми її виграли. Цього року теж зробимо неможливе і зможемо створити для кожної дитини такі умови, щоб вона мала атестат, змогу вступити до університету і мати шанс”.

На цьому 17 лютого 2015 року під час прямої телефонної лінії на тему «Актуальні питання проведення ДПА та ЗНО для випускників АР Крим, Донецької та Луганської областей» наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський.

Державний слубовець зауважив, що у 2015 році батьки кримських дітей продовжують звертатися Міносвіти з проханням видати минулорічні українські атестати. Причому кількість таких запитів зростає: ” Минулого року ми доправили на півострів з величезними труднощами, всім без винятку дітям, котрі закінчили в Криму 9-й та 11-й класи, професійно – технічні навчальні заклади атестати, свідоцтва, похвальні грамоти, похвальні листи, золоті і срібні медалі. Частина дітей, можливо за підказкою батьків чи ще когось, минулоріч не взяли ці атестати, хоча вони їх чекали. І тепер маємо таку тенденцію: щодня по наростаючій все більше батьків звертаються з тим, як їм бути. Отож, їм достатньо звернутися до нас і отримати дублікат документа, тому що в нас є електронна база”.

Павло Полянський пояснив, що всі діти з Криму та Севастополя мають змогу прикріпитися до будь-якої школи на материковій частині України, щоб отримати шкільний атестат, у вигляді екстернату. Цих дітей вчителям не варто екзаменувати, адже навчальний рік у них випав. У школах проводимимуть співбесіди на тему встановлення рівня знань, який є в дітей. Передбачено всього 2 випадки, коли дітям треба буде виїхати за межі Кримського півострову – це проходження державної підсумкової атестації в школі і фізичне отримання шкільного атестату та проходження ЗНО на пунктах тестування.

“Для тих дітей, хто не може по кілька разів в’їздити-виїздити через блокпости та кордони, ми з колегами, в усіх областях України сформували базу навчальних закладів – це школи-інтернати, заклади санаторного типу, куди бажаючі діти, частково з батьками, зможуть приїхати для проходження державної підсумкової атестації в школі шляхом екстернату і залишитися там. Йдеться про 2-3 і більше місяців: для того, щоб завершити школу, підготуватися до ЗНО, скласти ЗНО і подати свої документи до університетів. 191 такий заклад зарезервовано нами.

Ми шукаємо додаткові ресурси на догляд, поселення, харчування дітей. Це не будуть кошти з держбюджету. Співпрацюємо з громадянським суспільством та громадськими організаціями. Якщо кинути гасло і пояснити ситуацію, знаходиться достатньо багато людей, фундацій, котрі готові не лише на словах це підтримати. Нам дуже важливі кримські діти, оскільки ми зберігаємо і завжди будемо зберігати свою позитивну освітню, культурну, ментальну і політичну експансію на території українського півострову Крим”, – підкреслив Павло Полянський.

269 views
Розгорнути більше...