18.09.2024, 10:43

У Феодосії планується будівництво дитячого хоспісу на пожертви

«Генеральний директор Кримського дитячого хоспісу» Анна Рижкова повідомила, що завдяки благодійній акції «Біла квітка» (рос. «Белый цветок») було зібрано 15 мільйонів рублів (близько 8 млн гривень) на будівництво дитячого хоспісу у Феодосії.

За її словами, терміни завершення будівництва залежать від фінансування. Також Рижкова додала, що на території держави-окупанта діють 20 дитячих хоспісів, і всі вони побудовані на благодійні кошти.

Будівництво «першого в Росії» дитячого хоспісу біля моря було анонсоване восени 2023 року. В квітні 2024 року повідомлялося, що хоспіс у Феодосії планується побудувати у 2025–2027 роках за понад 500 млн рублів (більше ніж 250 млн. гривень). Для цього була заснована у 2019 році некомерційна організація «Кримський дитячий хоспіс», яка в 2023 році отримала у безоплатне користування будівлю колишньої їдальні дитячого табору площею понад 1 тис. кв. м на березі моря поблизу Золотого пляжу та земельну ділянку площею 1,6 га від від «міністерства майнових і земельних відносин республіки Крим». Партнером підготовчих робіт виступила група компаній «КримСпецГеологія», генеральним проектувальником – архітектурна майстерня «Бюро 82».

Передбачається, що хоспіс у Феодосії матиме 20 ліжок, тоді як станом на весну 2024 року на ТОТ АР Крим мешкали 160 важкохворих дітей, що потребували паліативної допомоги.

З 2022 року для таких дітей на базі «республіканської дитячої клінічної лікарні» у Сімферополі було відкрито лише 10 ліжок. За даними організації «Кримський дитячий хоспіс», станом на лютий 2023 року під її опікою перебували понад 60 невиліковно хворих дітей.

Будівництво дитячого хоспісу в Криму планувалося на 2021 рік у селі Новозбур’ївці Сімферопольського району, де зареєстровано організацію «Кримський дитячий хоспіс». Для цієї мети вона отримала у безоплатне користування земельну ділянку менше 1 га, на якій розташовувалася шкільна будівля площею у 850 кв. м. Втім, як з оформленням ділянки, так і з пристосуванням будівлі виникли труднощі. Зокрема, з’ясувалося, що споруда реконструкції не підлягає, а ділянка довкола неї не дозволяла адаптувати простір для доступного середовища, важливого для дітей з особливими потребами.

#нам_пишуть

96 views
Розгорнути більше...