23.09.2024, 15:30

В ООН ухвалили план реформ попри протидію Росії

Фото з відкритих джерел

РФ намагалася заблокувати ухвалення всіма 193 державами-членами Організації Об’єднаних Націй плану реформування ООН, так званого Пакту в ім’я майбутнього, розробленого під керівництвом Німеччини.

У неділю, 22 вересня, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Вершинін попросив під час Саміту майбутнього ООН у Нью-Йорку в присутності канцлера Німеччини Олафа Шольца внести додаткову поправку в текст цього плану. Він заявив, що РФ дистанціюється від консенсусу щодо документа, якщо російська поправка буде проігнорована.

Російський посадовець нарікав на те, що країнам, які невдоволені угодою, не надали можливості для подальших перемовин. У своїй поправці РФ наголошувала на «принципі невтручання у внутрішні справи держав» і закликала ООН уникати дублювання зусиль. Заперечення Росії підтримали Білорусь, Північна Корея, Іран, Нікарагуа та Сирія.

Утім, в самій організації не стали піддаватися тиску з боку РФ. Практично одразу після російської заяви представник Конго запропонував відхилити пропозицію РФ. Тож, її було відхилено більшістю в 143 голоси членів Генеральної Асамблеї ООН.

Згодом в ООН повідомили про ухвалення цього плану реформування Організації.

Ухвалений Пакт в ім’я майбутнього є планом подолання викликів, які стоять перед людством, з 56 «діями», що охоплюють всі напрямки – від миротворчості до потенційних загроз, які несе в собі штучний інтелект.

Зокрема, план охоплює теми сталого розвитку, міжнародної безпеки, співпраці в галузі науки, технологій та інновацій, зокрема застосування технологій на базі штучного інтелекту (ШІ), проблем молоді та майбутніх поколінь, а також трансформації глобального управління.

Окрім того, розділ про міжнародний мир і безпеку цього документу містить положення стосовно необхідності усунення корінних причин збройних конфліктів, захисту цивільного населення, притягнення до відповідальності за воєнні злочини, боротьби з загрозами на морі, запобігання тероризму тощо. Серед іншого, пакт також закликає до ліквідації ядерної зброї.

Пакт також передбачає реформування Ради Безпеки ООН, робота якого часто паралізується Росією, що має в органі право вето. Але яким саме може бути це реформування, зокрема права вето, у документі не йдеться.

Джерело: DW

89 views
Розгорнути більше...