23 травня 2023 р. в приміщенні “УКРІНФОРМ” (місто Київ) відбудеться публічний діалог “Деокупація та реінтеграція Криму: виклики у сфері освіти” за участі експертів “Гуманітарна політика” Експертної мережі Кримської платформи та представників державних органів влади, представники наукових установ та громадськості. Інформаційну підтримку здійснюватиме редакція газети “Кримська світлиця”, УКРНФОРМ.
На заході планується обговорення наступних тем:
- проблемні питання реалізації політики реінтеграції у кримському регіональному освітньому просторі – необхідні механізми для відновлення української системи освіти;
- проблемні питання формування кадрового резерву для кримської регіональної системи освіти – пропозиції щодо створення кадрового резерву в освітній сфері для роботи на деокупованих територіях АР Крим та м. Севастополь;
- питання подолання наслідків мілітаризації свідомості кримської молоді;
- подолання наслідків лінгвоциду української мови, проблеми безкарності за знищення україномовної освіти в окупованому Криму;
- кримська регіональна освітня модель, її методичне та інформаційне забезпечення;
- тощо
У рамках проведення публічного заходу візьмуть участь представники громадських та наукових інституцій, експерти групи “Гуманітарна політика” Кримської платформи, які підготовили тематичні виступи для обговорення:
1. Валентина ПОТАПОВА, керівниця напрямку національної адвокації в сфері освіти Центру громадянської просвіти «Альменда», експертка групи “Гуманітарна політика” Експертної мережі Кримської платформи.
Тема: “Освітнє поле окупованого Криму: статистичні дані, головні напрями та форми знищення української ідентичності та виклики майбутньої реінтеграції дітей” (за результатами даних моніторингу).
2. Юрій СМЕЛЯНСЬКИЙ, експерт з питань ТОТ та групи “Гуманітарна політика” Експертної мережі Кримської платформи, співзасновник Інституту Чорноморських Стратегічних досліджень.
Тема: “Проблемні питання реінтеграції освітнього простору деокупованого Криму”.
3. Владислав МІРОШНИЧЕНКО, аналітик Української Гельсінської спілки прав людини, експерт групи “Гуманітарна політика” Експертної мережі Кримської платформи.
Тема: “Лінгвоцид української мови в Криму: наслідки безкарності”.
4. Олена ГАЗІЗОВА, завідувачка відділу українознавства в освітньому просторі Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України.
Тема: “Проблемне поле розвитку національної освіти в АР Крим у 1991-2014рр.: уроки для майбутнього”.
До участі в публічному заході “Деокупація та реінтеграція Криму: виклики у сфері освіти” запрошені представники державних органів влади: Представництво Президента в Автономній Республіци Крим, Міністерство освіти та науки України, Уповноважений із захисту державної мови, Представництво Президента в Автономній Республіці Крим, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство закордонних справ України, Прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.
У заході також візьмуть участь представники громадськості, науковці та представники ЗМІ.
Матеріали заходу будуть опубліковані на сайті “Голос Криму” та в газеті “Кримська світлиця”
Організатори заходу: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики України, громадська організація “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”, група гуманітарної політики Експертної мережі Кримської платформи, Науково-дослідний інститут українознавства, Національний музей Голодомору-геноциду, Крайова Рада Українців Криму, Таврійська гуманітарна платформа, громадська організація “Центр просвітництва “Альменда”.
_______________________________
Захід відбудеться в межах реалізації проєкту «Реорганізація діяльності незалежного ЗМІ «Кримська світлиця»: посилення спроможностей в протидії дезінформації та пропаганди щодо Криму», що реалізується громадською організацією “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” у межах програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM(Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Погляди та думки висловлені на заході не обов’язково відображатимуть позицію Європейського Союзу та організацій-партнерів консорціуму.
Запрошуємо Вас взяти участь у заході!
Публічний діалог відбудеться 23.05.2023 в Укрінформі (вул. Б. Хмельницького, 8/16).
Час проведення: 12.00 – 14.00
Оргкомітет публічного діалогу
К.т. +38(097)4548319
+38(067)1111010
- mail:ukr_house@ukr.ne
![](https://culture.voicecrimea.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ks-loho-na-stranytse--scaled.jpg)
Post Views: 391