Чого бракує Росії для активізації бойових дій на фронті?
18.02.2025, 22:00
Чого не вистачає росіянам для масштабування бойових дій? Про це в ефірі «Голос Криму» говорили військовий експерт Владислав Селезньов з військовим експертом Центру оборонних стратегій, полковником запасу ЗСУ Віктором Кевлюком.
За словами експерта, українська оборона стає дедалі більш активною: це видно на Покровському напрямку, Торецькому, Лиманському, у Курській області відбуваються події, до яких прикута увага всього світу.
«Наскільки я розумію військову справу, ці події можна пояснити декількома факторами. На Курському напрямку це спрямовані дії, коли весь січень оперативно-тактичне угруповання військ «Сіверськ» пом'якшувало російську оборону і виявивши декілька вразливих ділянок завдало туди ударів, які дозволили просунутися приблизно на 5 кілометрів вглиб бойових порядків противника. Тобто це цілеспрямована діяльність розвідки, підрозділів вогневого ураження підрозділів безпілотних систем авіації. Ракетники відзначилися декількома дуже влучними ракетними ударами по командному пункту угруповання військ противника Курск, по командному пункту 810-ї бригади морської піхоти, по командному пункту 76-ї десантно-штурмової дивізії. На ці удари противник спромігся відповісти ударом по інтернату, схованці для літніх людей в місті Суджа, і це все на що вони здатні», − зазначив він.
Кевлюк додав, що на інших напрямках успіхи можуть пояснюватися призначенням нового командувача оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця», генерала Михайла Драпатова, який з перших днів агресії, ще в 2014 році, був прихильний до несподіваних рішень. Водночас, на його думку, зараз війська як українські, так і російські, намагатимуться захопити якомога більше територій, щоб забезпечити для військово-політичного керівництва найбільш сильні позиції на потенційних перемовинах.
Поза тим, поступове зниження темпів просування окупантів пояснюється тим, що противник має проблеми з бойовою технікою та відкочується у 70-ті роки минулого століття, оскільки основним танком росіян стає Т-72.
«Ще один нюанс, на котрий слід зважати, угрупування вторгнення, ті 400 000, які вдерлися у 22-му році в Україну, вони в переважній більшості своєї вмерли. Тобто професійне військо, як таке, існувати перестало в боях 2022 року. Переважна більшість це люди, які прийшли по мобілізації, підзаробити грошей, правдами-неправдами уклали контракти, вийшли з місць позбавлення волі. Тобто це не зовсім ті, на котрих слід робити ставку», − пояснив експерт.
Кевлюк зауважив, що віддаленість певних кримських територій від українських засобів ураження дозволяє росіянам відносно безпечно накопичувати і зберігати запаси.
«Крим має достатньо розвинену мережу залізниць, достатньо там автомобільних доріг, до яких ми поки що не достаємо. Є аеродроми, до яких так само ми поки що не достаємо... Ворог тримає півострів як заручника, тримає цю територію переважно як логістичний хаб для забезпечення свого угрупування на Півдні. Фактично дії українських сил оборони щодо руйнації певних військових елементів, систем протиповітряної оборони, а також елементів, які зав'язані на військову логістику, вони абсолютно доречні», − сказав він.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал, щоб не пропустити найкращу аналітику від провідних експертів!