10.02.2024, 18:27

Парламент закликають стати більш відкритим для медіа та громадськості

Від початку повномасштабного вторгнення Верховна Рада України закрила журналістам доступ до засідань парламенту. В ті дні все відбувалося в онлайн режимі, без залучення експертів з організацій громадянського суспільства. Доступ до частини інформації на вебсайті Верховної Ради також став обмежений.

Тоді, у 2022 році, введення обмежень можна було пояснити інтересами національної безпеки та необхідністю безпеки Парламенту. Проте у 2024 році його робота в закритому режимі викликає чимало питань. Саме на цьому у своїй заяві до Верховної Ради України акцентує Центр прав людини ZMINA.

Відсутність доступу журналістів до Верховної Ради наразі шкодить демократії. Проте її збереженню може посприяти повернення громадськості можливості комунікувати з народними депутатами в зрозумілий і прозорий спосіб.

6 лютого, у день відкриття одинадцятої сесії Верховної Ради IX скликання, ZMINA разом із представниками низки інших ГО закликали парламент повернутися до забезпечення принципів відкритості своєї діяльності. У заяві йшлося про забезпечення можливості присутності журналістів під час засідань, спілкування з народними депутатами України в кулуарах парламенту; про завчасне оприлюднення порядків денних засідань Верховної Ради України; а також про сприяння й підтримку залучення організацій громадянського суспільства до засідань комітетів ВРУ.

Верховна Рада України знову повинна стати місцем для дискусій, для вільної комунікації та роботи медіа, для пошуку рішень на складні виклики. За умов забезпечення заходів безпеки така відкритість парламенту має значно підвищити довіру суспільства до його діяльності.

237 views
Розгорнути більше...