28.04.2025, 18:27

В окупованому Криму «іноземним» громадянам знов нагадали, що їхні права на землю анульовані

«Увага для громадян із зареєстрованими правами іноземного громадянина! Щоб уникнути судових розглядів, адміністрація міста Алушти інформує громадян, у яких зареєстровані права на земельні ділянки в Єдиному державному реєстрі нерухомості (далі – ЄДРН), до набуття статусу громадянина російської федерації і наполегливо рекомендує, внести відомості про виданий паспорт громадянина рф до ЄДРН, шляхом подання відповідної заяви, через офіси МФЦ (багатофункціональні центри в росії та на окупованих нею територіях, в яких, у тому числі відбувається реєстрація речових прав – автор) «Мої документи».
Оскільки відповідно до Земельного кодексу рф від 25.10.2001 №136-ФЗ, ст.15, п.3, затверджений Указом президента росії від 20.03.2020 №201, іноземні громадяни, особи без громадянства та іноземні юридичні особи не можуть володіти на праві власності земельними ділянками, що знаходяться на прикордонних територіях (зазначимо, що левова частка територій окупованого півострова через вихід до моря завжди вважалася прикордонною – автор)», – йдеться у повідомленні кримського інформаційного ресурсу окупантів, з посиланням на окупаційну адміністрацію м. Алушти. 
Такі оголошення розпочала окупаційна влада давати в медіа, що працюють в умовах окупації. В оголошенні також розміщені адреси «управлінь майнових та земельних відносин», нині підконтрольних окупантів та контактні телефони.

Подібні оголошення з'являються зараз практично у всіх інформаційних ресурсах на тимчасово окупованих територіях України (ТОТ) – не тільки в Криму, а й на Донбасі, які ще у 2014 році були окуповані росією.

Жителям так званих «нових територій» рф – так називає країна-окупант українські території, які були окуповані з початком повномасштабної війни росії в Україні, на прийняття «правил гри» окупанта – тобто, на «перереєстрацію» своїх прав по законодавству країни-окупанта - рф, поки що приділятиметься трохи більше часу.

Йдеться про «перереєстрацію» прав буквально на ВСЕ! Насамперед, на саме проживання на окупованих територіях – для цього потрібен дозвіл окупанта, і звичайно, прав на своє майно – на це на ТОТ також потрібен дозвіл окупаційної влади.

А тим громадянам України, які мають майно на ТОТ, окупованих ще у 2014 році, окупанти постійно нагадують, що їхній час минув. А переважна кількість іноземців, котрі опинилися на територіях, окупованих росією, це, безумовно, громадяни України.

Таким чином, українців, що залишилися на ТОТ, змушують або прийняти громадянство країни-окупанта. 

Про примусову паспортизацію «Голос Криму» теж писав, або – виїхати. А також жителів ТОТ примушують або продати рухоме та нерухоме майно на ТОТ, в тому числі, земельні ділянки, про що «Голос Криму» також писав. 

А якщо у власників немає можливості продати своє майно на ТОТ, то воно буде просто «експропрійовано», про що окупаційна влада й повідомляє жителів ТОТ такими оголошеннями. 

Нагадаємо, що потерпілі від дій окупантів в Криму повинні дати про себе знати правозахисникам до червня поточного року.

Крим того, «Голос Криму» також писав про те, що Парламентська Асамблея Ради Європи (ПРАРЄ) наголосила, що збитки від агресії Росії необхідно рахувати з 2014 року. А можливості для заявників  у реєстрі збитків України були розширені.  

Розгорнути більше...