Митрополит Климент наполягає на звільненні керівників Мінкультури
Поділитись
Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент в черговий раз вимагає притягнути до відповідальності керівників Міністерства культури та інформаційної політики України в особі міністра Ткаченка Олександра В`ячеславовича та першого заступника міністра Карандєєва Ростислава Володимировича, що не виконують функції державних службовців щодо захисту прав та свобод вірян та священнослужителів Кримської єпархії Православної Церкви України та здійснюють неефективне управління державною установою центрального виконавчого органу влади, здійснюють саботаж виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання прийняття у державну власність Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги та захисту прав на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» від 28 жовтня 2022 року. Про це йдеться в Зверненні до Президента України Володимира Зеленського та премєр-міністра України Дениса Шмигаля.
На думку митрополита Климента, сьогодні просто з боку державних органів влади України здійснююється знущання над українською громадою, парафіянами нашої церкви в окупованому Криму, над тими нескореними, що з надією і вірою зберігають українську ідентичність.
«Коли ми всі говоримо про реінтеграцію тимчасового окупованого Криму з усіх екранів та публічних заходів, задаюся питанням як це робиться на практиці, а не теоретично як нам розказують. Слід подивитися на прикладі щодо нашої церкви, а саме відношення представників влади України та виконання вже рішень з реінтеграції. Їх немає, популізм зашкалює. Всі ці презентації ризних стратегій очевидно немають змісту та виконання, немає жодної відповідальності, одні слова», – зазначив владика Климент.
Предстоятель Сімферопольської і Кримської єпархії ПЦУ вважає, що невиконання державними органами влади рішень Кабінету міністрів України та рішень Верховної Ради України є злочином. І це є колективним злочином державних органів влади України, зокрема в особі міністра Ткаченка Олександра В`ячеславовича та першого заступника міністра Карандєєва Ростислава Володимировича, що не виконують функції державних службовців щодо захисту прав та свобод вірян та священнослужителів Кримської єпархії Православної Церкви України.
Митрополит Климент також вважає, що слід вже давно було втрутитися та публічно реагувати Представництву Президента України в Автономній Республіці Крим щодо забезпечення виконання державних рішень з боку Міністерства культури та інформаційної політики України, і поінформувати особисто Президента України щодо бездіяльності вищезначених державних посадовців.
«Мене дивує мовчання з боку окремих державних посадовців, які б мали вирішувати проблеми, а не розказувати про те, що ми неспроможні повпливати на ситуацію. Я очікую ефективності дій державних органів влади, що сьогодні мають не зволікати, а захищати права та свободи української громади, релігійні права громадян України на тимчасово окупованих територіях. Нічого з цього питання не робиться, окрім публічного базікання, які ми дієздатні та прагматичні в питаннях реінтеграції. На практиці зовсім все по іншому», – констатує митрополит Климент
ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ
МИТРОПОЛИТА СІМФЕРОПОЛЬСЬКОГО І КРИМСЬКОГО КЛИМЕНТА
Президенту України
Зеленському В.О.
Прем’єр-міністру України
Шмигалю Д.А.
Кримська єпархія Української Православної Церкви (Православної Церкви України) – єдина з релігійних громад на півострові після тривалої боротьби за права та свободи вірян та священнослужителів Української церкви в Криму здійснювала публічні заходи з Крайовою Радою Українців Криму направлені на необхідність захисту прав, що сприяло у прийнятті двох важливих рішень на державному рівні України.
17 лютого 2021 року Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про деякі питання захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги». За відповідне рішення проголосував 271 народний депутат.
вжити заходів до державної реєстрації прав на Собор;
опрацювати питання про передачу Собору в безоплатне користування Кримській єпархії Православної Церкви України;
до 30 грудня 2022 р. поінформувати Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій про стан виконання цієї постанови.
На превеликий жаль, засвідчую той факт, що керівництво Міністерства культури та інформаційної політики України з 2014 року здійснювали та здійснюють саботаж щодо виконання прямих функцій та обов’язків цієї державної установи центрального органу виконавчої влади. Сьогодні йдеться вже про невиконання державних постанов Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Невиконання державних рішень з боку керівників Міністерства культури та інформаційної політики України призводить до суттєвого погіршення стану української релігійної громади в Криму в захисті громадянських прав та свобод, захисту Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги та захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» в рамках міжнародного права, зокрема Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року.
Звертаюся до вас, Президенте України, як до гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.
Поінформувати Кримську єпархію Православної Церкви України щодо вжитих заходів в забезпеченні питання захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), що знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.