Митрополит УПЦ МП та Муфтій мусульман Криму отримали нагороди від окупаційної влади Криму
Один з головних сепаратистів Криму, так званий «глава» Республіки Крим Сергій Аксьонов нагородив митрополита Сімферопольського і Кримського (УПЦ МП) Лазаря і Муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва медалями «За доблесну працю». Церемонія нагородження відбулася сьогодні в «Раді міністрів» Криму.
За словами ватажка кримської хунти Аксьонова, «не можна недооцінювати внесок лідерів православної і мусульманської конфесій у створення на півострові мирної міжнаціональної обстановки».
«Оскільки православна і мусульманська конфесії сьогодні на півострові найчисленніші, ми змогли разом домогтися того, що в Криму мирне небо і в цьому величезна заслуга і муфтія, і митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря», – зазначив Аксьонов.
Прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження за фактом сприяння посадовими особами органів місцевого самоврядування Одещини державним зрадникам.
Прокуратурою АР Крим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення 76 депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Під час проведення слідчих та оперативно-розшукових дій у вказаному провадженні на території Одеської області, прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно з Департаментом захисту національної державності СБ України встановлено, що один із колишніх депутатів ВР АР Крим, перебуваючи у розшуку з березня 2015 року, за сприяння посадових осіб органів місцевого самоврядування Одещини корупційним шляхом, у травні 2015 року незаконно отримав статус переселенця.
Генеральна прокуратура направила подань про надання згоди на затримання кримських суддів
Генеральним прокурором України відповідно до вимог законодавства до Верховного Суду України направлено 276 подань про надання згоди на затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту) суддів судів Автономної Республіки Крим. Слідчими Управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження щодо вчинення суддями судів Автономної Республіки Крим злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
Список кримських судів-зрадників.
Нардепи вимагають притягнути до відповідальності 274 кримських суддів (відео).
Захід вирішив відновити суверенітет України з Кримом і Донбасом, — екс-радник Путіна
Російський аналітик і колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов вважає, що західні лідери консолідувались навколо ідеї повернення під юрисдикцію України окупованих сьогодні територій.
В інтерв’ю виданню “Гордон” Ілларіонов розповів також, що у Кремлі вловили нові настрої Заходу і навіть злякались.
«10 травня 2015 року Крим повернувся до порядку денного, причому Меркель чітко дала це зрозуміти не де-небудь, а саме в Москві, у Кремлі, у присутності Володимира Путіна. До речі, кремлівські перекладачі вважали за краще не помітити фрази “злочинна анексія” і не переклали її на російську. Але всі присутні, включаючи журналістів світових агентств, це помітили і зафіксували», — нагадав аналітик.
Чи мають право на українську освіти діти з Криму?
5 липня цього року вступив у силу Закон України № 425-VIII, який повинен сприяти та підтримати на державному рівні здобуття освіти учасникам АТО, їх дітям, а також дітям, один з батьків яких загинув в АТО або під час масових акцій громадянського протесту та тим, хто має статус внутрішньо переміщеної особи.
Згідно з документом для цих категорій дітей Кабінетом Міністрів України вже повинна бути розроблена «державна цільова програма підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти», а також порядок та умови її надання.
Але, наразі, ми не має жодного підтвердження того, що ця програма існує і, тим більше, діє.
Про те, що жодних змін, згідно з вищезгаданим Законом, не відбулося яскраво свідчить інформація на сайті Міністерства освіти і науки України, яка стосується умов вступної кампанії 2015 року. У переліку документів, які надаються дітьми при поступленні, не має жодної згадки, що вони можуть надавати довідки, або посвідчення, які підтверджують їх статус: учасника АТО, дитини учасника АТО, чи то довідки, яка підтверджує статус тимчасово переміщеної особи і т.д.
Експерти: відсутність опору русифікації призвело до окупації Криму та Донбасу
Саме такого висновку дійшли учасники презентації аналітичного огляду «Становище української мови в Україні в 2014-2015 роках», після обробки результатів соціологічного дослідження. «Цим дослідженням ми хочемо привернути увагу держави до того, що русифікація населення веде до війни, окупації та розколу країни», — констатував один з учасників презентації, співкоординатор руху «Простір свободи»Тарас Шамайда. Він також зауважив, що суспільство має усвідомити цю загрозу, оскільки нинішній конфлікт на Донбасі і окупація Криму стали можливими через те, що 20 років Україна не опиралася русифікації.
На думку експертів ці не втішні цифри повинні стати поштовхом для влади щодо вироблення необхідних кроків задля зміцнення державної мови, аби захистити власне майбутнє та майбутнє своїх громадян. Оскільки, як доводить аналітичний огляд, існує пряма залежність між мовою людини та сприйняттям нею російської пропаганди.
Співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда переконаний, що ключовим негативним чинником, який стимулює витіснення української мови з найважливіших суспільних сфер, є «мовний закон Ківалова-Колесніченка». «Нам необхідно скасувати русифікаторський закон Ківалова-Колесніченка, про це треба говорити відверто на рівні парламенту, на рівні експертів. Цей закон діє в інтересах Путіна», — констатував він.
Мін’юст збиратиме інформацію про постраждалих від дій країни-окупанта
Міністерство юстиції України на своєму веб-сайті розмістило анкету та рекомендації щодо її заповнення особами, які постраждали внаслідок порушення їх прав Російською Федерацією на окупованій території Криму, а також у Донецькій та Луганській областях.
Постраждалим пропонується заповнити анкету, що складається з окремих розділів, які відповідають гарантованим статтями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколів до неї правам, які могли бути порушені з огляду на вказані події.
Як повідомляється на сайті відомства, заповненні анкети та додані до неї документи будуть використані Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини в якості прикладів фактів порушення прав, гарантованих Конвенцією, при надсиланні чергової міждержавної заяви проти Російської Федерації.
Кримчани вимагають захисту для українців окупованого півострову
22 червня цього року під час роботи круглого столу “Вплив тимчасової окупації на українців Криму: асиміляційний тиск та вимушене переселення”, відбулося обговорення тексту Звернення до органів влади України та міжнародної громадськості щодо захисту українців Криму від дискримінаційних дій окупантів.
«Наразі текст Звернення повністю доопрацьований та погоджений з громадськими інституціями, які активно долучаються до кримського питання. Найближчим часом документ буде направлений органам влади України та міжнародним організаціям. Але наша мета – не лише продемонструвати свою позицію та викласти вимоги, а й простежити за виконанням викладених у тексті Звернення пунктів», — прокоментував позицію громадськості голова громадської організації КЦДКС «Український дім» Андрій Щекун.
В Алушті окупанти втрачають бойову техніку (відео)
На автодорозі Сімферополь-Алушта в районі Перевального перекинулися три російських танки. За словами кримчан, тягач, який віз танки, злетів з дороги. Через незвичайне ДТП утворилася довга пробка.
У Криму створять поліцію для туристів, яких не має
У Криму планують створити окремий підрозділ туристської поліції в структурі «міністерства внутрішніх справ». Про це йшлося на нараді комітету Державної ради РК по курортного комплексу і туризму.
Представники «МВС» таку ініціативу, з одного боку, підтримують, але, в той же час, акцентують увагу на нестачі кадрів. Так, за словами заступника начальника управління з громадської безпеки МВС РК Романа Космовська, кримський штат, наприклад, патрульно-постової служби, яка відповідає за громадську безпеку, в 4 рази менше, ніж у сусідньому Краснодарі. На думку голови комітету Олексія Черняка, на створення туристської поліції Криму знадобиться, як мінімум, 2-3 роки.
Міністерство у справах Криму вирішили скасувати
Про це ТАСС повідомило високопоставлене джерело в “Раді міністрів” півострова. Джерело агентства також заявило, що “глава Мінкриму” Олег Савельєв, швидше за все, займе посаду заступника голови апарату уряду Росії”, – наголошується в репортажі.
Корупційний скандал, що вибухнув у Криму, фактично, переріс у відкрите протистояння між місцевою владою і силовиками.
Нагадаємо, голова російської “влади” Криму Сергій Аксьонов заявив, що кримінальні справи стосовно високопоставлених кримських чиновників мають “замовний характер” із метою “очорнити імідж Криму”.
На півострові закривають пляжі
Самопроголошена «влада» окупованого Росією Севастополя заборонила відпочивати на 49 міських пляжах: 18 в Нахімовському районі, 16 – у Балаклавському, 12 – у Гагарінському і 3 в Ленінському. Замначальника «управління з НС» Севастополя Ігор Васильєв розповів, що перебування на цих пляжах несе ризик для життя і небезпека для здоров’я людей, оскільки це зсувні, природоохоронні зони і території, де у воді є небезпечні предмети. Замість того щоб усунути «небезпеки», обладнати пляжі відповідним чином і зробити їх придатними для відпочинку, окупанти віддали перевагу «не морочитися»: закрити адже простіше, ніж намагатися щось зробити. А з іншого боку, туристів же все одно немає …
Аграрії Криму так і не дочекались грошей з Кремля
Згідно з інформацією ІА Новини Криму, в першому півріччі поточного календарного року на розвиток і підтримку сільського господарства Криму кремлівське уряд відповідно до документів направило 1,4 млрд. Рублів. Однак до кінцевого одержувача дійшло тільки 7% цієї суми – 97810000. Рублів. З виділених на регіональні субсидії 50470000. Рублів до аграріїв дійшло тільки 5150000. Руб., Тобто лише 10,2%. Куди поділися закладені в бюджет на сільське господарство Криму 1,3 млрд. рублів і чи були вони виділені на ці цілі взагалі – залишається незрозумілим.
Сергій Д’яченко: енергонезалежність Криму – це міф
У найближчі п’ять років Росія не зможе побудувати “енергетичний міст” до Криму і забезпечити його енергонезалежність від материкової частини України. “У Росії є програма будівництва 12 двохсотий блоків парогазових електростанцій. Декларується, що навіть є якісь інвестори. Але тут купа питань. Вартість одного гигаватта встановленої потужності парогазової електростанції – 1,7 млрд доларів. Це світові ціни, в середньому. У Росії, можливо , будуть ціни дешевше відсотків на 20. Але і на 20% буде гірше ефективність готової електростанції. Це в районі 4 млрд доларів на 12 блоків. Але тут найцікавіше – гігават встановленої потужності парогазової електростанції в рік “їсть” мільярд кубів газу як паливо. Потрібно шукати 2,8 млрд кубічних метрів газу. Тобто для того, щоб така штука працювала, потрібно тягнути ще й трубопровід хороший “, – розповідає Дяченко. За його словами, замість будівництва трубопроводу для забезпечення енергонезалежності Криму від материкової України можна в два рази збільшити видобуток природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів, яка на сьогоднішній день складає близько 1,7 млрд кубометрів газу.
Росія облаштує в Криму кордон на 6,9 млрд рублів, який будуватимуть колишні наркозалежні
На сьогоднішній день в Криму налічується 12 російських прикордонних пунктів. З 2017 в управлінні державної політики Росграніци збираються приступити до зведення нових будівель. Крім прикордонників, в цих об’єктах планується розмістити та адміністративні служби. Створити нові прикордонні пункти профільному відомству потрібно до 2020 року. Загальний обсяг фінансування реалізації даного проекту (з урахуванням не тільки створення, але й бюджету на обслуговування прикордонних пунктів) оцінюється в 6,9 млрд рублів.
Поки що не відомо, чи будуть задіяні при будівництві кордону колишні наркозалежні, але це цілком можливо. В рамках програми ресоціалізації Національного антинаркотичного союзу пройшли програми реабілітації від хімічної залежності зможуть гарантовано працевлаштуватися в Криму. Робочі місця їм надасть будівельна компанія «Корпорація Воїн».
Вільна економічна зона в окупованому Криму неефективна через корупцію
Про це сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус. «Країна така, як у нас є, з підвищеною толерантністю до корупції, не може ефективно розвивати в окремих місцях вільні економічні зони. Там же завозитися що завгодно і розмитнюється. Ніяких преференцій за географічними ознаками», — сказав Абромавічус. За його словами, статистичних даних, які б свідчили про ефективну роботу СЕЗ в Криму і Севастополі, немає.
Північо-Кримський канал вмирає (ФОТО)
Північно-Кримський канал перетворюється на болото. Він наповнений дощовою водою й не використовується для поливу. Стояча вода перетворила канал на колонію водоростей.
«Чорноморнафтогаз» не може підготуватися до опалювального сезону
У «Чорноморнафтогазі» заявили про брак коштів для повноцінної підготовки до майбутнього опалювального сезону через колосальні борги кримських споживачів газу.
Так, для виконання всіх заходів з підготовки виробничих об’єктів до осінньо-зимового періоду підприємству необхідно близько 1,9 млрд рублів. Планувалося, що ці кошти будуть отримані від продажу газу споживачам. У той же час на сьогоднішній день загальна сума заборгованості перед ГУПом досягла 2,07 млрд рублів, повідомляє прес-служба «Чорноморнафтогазу».
Кремль збирається приєднати Крим до Південного округу
У Рoccіі у Пpeзидeнтa Володимира Путінa нa підпиcі знaхoдитьcя укaз про ліквідaцію Мініcтepcтвa у справах Кpиму. Про це повідмляють чиновник з апарату уряду. За його словами – це рішення є остаточним. Він також повідомив, що ліквідація мініcтepcтвa мoжe cтaть початком зміни вcьогo пopядку упpaвлeння Кpимoм.
В анексованому Криму ФСБ затримала проукраїнського активіста
В окупованому Севастополі 2 липня ФСБ затримала через проукраїнські висловлювання викладача іноземних мов Юрія Ільченка. Про це інформують ЗМІ з посиланням на заяву родичів затриманого. Як повідомляється, під прицілом російських спецслужб він перебував більш ніж півроку з того часу, як на своєму сайті розмістив власну статтю, в якій гостро висловився проти російської окупації Криму та закликав закінчити війну Росії проти України. 2 липня до нього додому прийшли з обшуком, але, схоже, нічого не знайшли.Однак громадянин України Ільченко вже тиждень перебуває в СІЗО Сімферополя. Справу про «екстремізм» веде управління Слідчого комітету Росії в Севастополі. «Натовп молодих людей, осіб десять, вони прямо мене відштовхнули, зайняли кімнати, кухню, все, нам із дружиною сказали – нічого не чіпайте, нікуди не підходьте. Вони години чотири все перетрушували, обшук вели. Потім вони мені показали постанову на обшук», – розповів Геннадій Ільченко, батько заарештованого.
На кордоні Херсонської області з Кримом обіцяют знищити контрабанду
Призначений на посаду голови штабу національної захисту Херсонської області та заступника начальника УМВС Херсонської області Ілля Ківа пообіцяв знищити контрабанду на кордоні Херсонської області та Кримським півостровом включеним Росією. Він також додав, що буде розпеченим залізом випалювати зрадників, який в цей час вивозять ліс до Криму. На його думку, деревина яка вирубується на Херсонщині повинна йти в першу чергу на спорудження оборонних ліній.
Підприємці з Криму: При України нам жилося набагато краще
Російська окупація Кримського півострова і Севастополя зокрема вже поставила на межу виживання багатьох місцевих бізнесменів та підприємців цього міста, про що вони вже не соромляться розповідати на відеокамери. «Завжди у нас було все добре … Нехай зараз це буде сказано погано, але при Україну нам жилося набагато краще. Зараз сім’ї підприємців поставлені на межу виживання, тому що звідки людям брати гроші? Їм просто нема звідки братися », – вважає севастопольський підприємець.
Україна домовляється з Росією про передачу засуджених з анексованого Криму
В офіс уповноваженого з прав людини Російської Федерації передано проект меморандуму про співпрацю між двома омбудсменами щодо переміщення осіб, які відбувають покарання на території анексованого Криму, але були засуджені українськими судами для того, щоб вони мали можливість відбувати покарання на материковій частині України.
Про це в ефірі Громадського повідомила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.
«Теоретично механізм передачі засудженої особи до країни власного громадянства існує. Але він не може бути застосований щодо Криму, бо це територія України, там перебувають громадяни України, засуджені на підставі рішень українських судів. В данному випадку я пропоную віднайти інший механізм – механізм «Ad hoc». Я дуже сподіваюсь, що російський омбудсмен погодиться на це і ми спільно будемо вирішувати ці питання для того, щоб максимально забезпечити права людини», – заявила омбудсмен.
Окупаційна влада в Криму визнали: санаторії в пік сезону напівпорожні
Середня заповнюваність здравниць окупованого Криму на початок липня склала 52%. Цю інформацію сьогодні були змушені оприлюднити в прес-службі так званого міністерства курортів і туризму захопленого півострова.
За словами “міністра курортів” Сергія Стрельбицького, навіть цей показник є великим досягненням, посколькоу на початок липня 2014 року, в перші місяці російської окупації, середнє завантаження працюючих засобів розміщення становила 37,5%.
Стрельбицький, додав, що зараз на окупованому півострові працює 472 здравниць місткістю більше 118 тисяч місць.
Як відомо, кримські санаторії зараз наповнюються за рахунок російських бюджетників, які отримують путівки за рознарядкою.
Кримська «влада» просить гроші в борг у Москви, щоб покрити дефіцит бюджету
Окупаційна влада Криму візьме кредит у Москви на суму $ 61,5 мільйонів. У подальшому, цей кредит Крим буде повертати за рахунок дотацій. Як повідомляє ТАСС, таке рішення було прийнято «державною радою» окупаційної влади півострова. «Цей кредит виділяється нам міністерством фінансів Росії як касовий розрив. На сьогодні у них немає ресурсів поповнити наш бюджет, тому вони нам виділяють кредит. Ми будемо покривати до кінця року цей кредит », – повідомив «міністр фінансів» Криму Володимир Левандовський. Він також додав, що згідно процентній ставці, до кінця року Крим зобов’язаний буде віддати Росії 1,5 млн рублів за кредитом. На даний момент, дефіцит бюджету Криму складає 288 млн. рублів.
Post Views: 152