06.04.2025, 09:47

Окупанти прискорюють отримання вимушеного російського громадянства на окупованих територіях

Новий указ російського диктатора Владіміра Путіна зобов'язав громадян України, що перебувають у РФ та на окупованих територіях України, до 1 вересня «легалізувати своє перебування у Росії або залишити країну».

На ТОТ АР Крим оформити громадянство держави-окупанта можна впродовж 10 днів. З такою заявою виступив «голова державного комітету в справах міжнаціональних відносин республіки Крим» Руслан Якубов. 

За словами колаборанта, органи російської федеральної міграційної служби працюють 5 днів на тиждень у Сімферополі та у «регіональних філіях» на ТОТ АР Крим; при цьому всіх необхідних фахівців буцімто можна пройти «за один візит».
«На території Криму створено єдиний міграційний центр, який має весь спектр послуг. Там перебувають працівники охорони здоров'я, які сприяють в отриманні всіх медичних довідок. Там само перебувають представники МВС [РФ] та "Кримського федерального університету", які допомагають отримати знання, а потім скласти іспит з російської мови», – заявив Якубов.

Також колаборант підкреслив, що громадяни України з ТОТ Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей мають пріоритет при проходженні процедури отримання «паспортів громадян РФ».

1 квітня 2014 року набула «чинності» т. зв. «угода про прийняття республіки Крим і міста Севастополя до складу РФ», яку російський диктатор Путін підписав у Кремлі 18 березня зі своїми кримськими маріонетками – самопроголошеними «головами» Верховної Ради та Ради Міністрів АРК Сєрґєєм Аксьоновим і Владіміром Константіновим та «народним мером Севастополя» Алєксєєм Чалим, і яку 20–21 березня ратифікував уряд РФ, видавши відповідний закон. У 5-й статті путінської «угоди про прийняття Криму до Росії» було оголошено «громадянами РФ» громадян України та осіб без громадянства, які постійно мешкали і мали реєстрацію на території Криму станом на момент його російської окупації (ключовою датою було названо 18 березня 2014 року). 

Виняток було зроблено для осіб, які з 18 березня по 18 квітня 2014 року виявили бажання зберегти наявне громадянство або залишитися особами без громадянства. Через критично малу кількість пунктів, що приймали відповідні заяви, та їхню фізичну неспроможність обслужити всіх охочих, відмовитися від накинутого російського громадянства змогли тільки до 3,5 тисяч мешканців окупованого Криму. 

Понад два мільйони осіб «автоматично» стали «громадянами» держави-окупанта.

Розгорнути більше...