01.02.2016, 10:45

Дайджест ЗМІ: Крим, Україна, Росія, світ... (події з 25 по 31 січня 2016)

Крим

Відвідуєш Крим – отримуєш санкції

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію про те, що європейські парламентарії, незалежно від свого статусу, будуть нести відповідальність за відвідування Криму і районів АТО в обхід українських законів. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив народний депутат України Георгій Логвинський.  Документ підтримали 68 депутатів, проти виступили вісім. Як зазначає народний обранець боротьба за прийняття такого рішення в стінах європарламенту була запеклою.

 

Місія Ради Європи зустрілася в Криму з українськими активістами

Про це один з засновників Українського культурного центру в Криму Леонід Кузьмін написав на своїй сторінці в facebook. “Сьогодні відбулася зустріч представників Українського культурного центру зі спеціальним представником генерального секретаря Ради Європи з прав людини у Криму Жераром Штудманом і представниками моніторингової групи. Під час зустрічі постарався донести до представників Ради Європи витіснення української мови зі шкіл півострова, збереження української культури в Криму, закриття дитячої театральної студії “Світанок” у Сімферополі, відсутність україномовних друкованих видань”, – повідомив Кузьмін. Представник Генсека Ради Європи з прав людини в Криму Жерар Штудман також зустрівся з членами Меджлісу кримськотатарського народу.

 

Російські інвестиційні проекти в Криму: планів багато, грошей обмаль

Відразу ж після анексії росіяни обіцяли Криму «золоті гори». Минуло вже майже два роки, але ні те, що золота або хоча б срібла, навіть «дерев’яних» рублів для півострова вже немає. Влітку 2014 року в РФ затвердили Федеральну цільову програму (ФЦП) для Криму і Севастополя на 2015-2020 роки, яка передбачає виділення і федерального бюджету 642,8 мільярдів рублів на реалізацію різних проектів — введення в дію нових ЛЕП, водоводів і каналізаційних мереж, берегоукріплювальні роботи, ремонт автодоріг, будівництво шкіл і дитячих садів тощо. Всіх запланованих дій і не перерахуєш. Загалом, об’єм усіх інвестицій в Крим за одинадцять місяців 2015 року складає близько 180 мільйонів доларів, що в 10 разів менше показників 2013 року, коли інвестори вкладали гроші в український Крим.

Тому кримські чиновники, звичайно, можуть мріяти про примарні мільярди і навіть годувати казками довірливих мешканців півострова, але грошей у федеральному бюджеті немає. Це значить, що про розрекламовані  інвестпроекти в Криму, скоріш за все, доведеться забути.

 

Польськіх журналістів, які відвідали Крим запросили до Кадирова

Польські журналісти відвідали Крим з ініціативи фонду “Російсько-польський центр діалогу і згоди” з метою побачити і оцінити обстановку в Росії. Директор фонду Юрій Бондаренко вважає, що журналістам також було б цікаво відвідати Чечню і зустрітися з Рамзаном Кадировим.

 

В уряд Севастополя за рік ввели 11 чиновників з материка

Глава уряду Росії Дмитро Медведєв запропонував ввести в склади урядів Севастополя та Республіки Крим ряд федеральних чиновників для координації взаємовідносин регіону з федеральними структурами. В рамках виконання доручення в уряд Севастополя ввели 11 осіб, представлених федеральними органами.

Суд Севастополя стягнув з українського Ощадбанку 4,5 мільярда рублів

“Фонд захисту вкладників”, який виплачував кримчанам компенсації після відмови українських банків повернути гроші, вирішив стягнути з Ощадбанку дебіторську заборгованість у розмірі 4,559 мільярда рублів.

 

В Криму відбувся черговий обшук

В Криму до будинків кримських татар Ідріса та Ескандера Аметових увірвались озброєні силовики з обшуком. Про це повідомила журналістка Ліля Буджурова у своєму Facebook. “Обшук” почався о 13 годині. У всіх членів сімей забрали мобільні телефони. На всіх чоловіків одразу одягли кайданки. Одягали кайданки і на сусідів, які прийшли поцікавитися, що відбувається”, – розповіла Буджурова. За її словами, причину обшуку ніхто не пояснив, “постанову про обшук в руки не дали”.

 

Україна і Крим

Київському Патріархату в Криму загрожує ліквідація

На сьогодні я можу виступити із заявою, що Київському Патріархату на теренах Криму загрожує ліквідація і знищення. На цьому, під час прес-конференції «Крим: політичні переслідування за релігійною ознакою», яка відбулась 28 січня в Києві, наголосив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Він зазначив, що тиск на УПЦ КП в Криму триває з моменту окупації. З перших місяців церква стикається з постійними проявами дискримінації та нетерпимості. Її позбавили приміщень у Севастополі та селі Перевальному (Сімферопольський район), відбулось закриття парафій у Саках, Красноперекопську, Керчі. Постійно чиниться тиск на священиків, що змушує їх покидати свої парафії. За два роки кількість служителів церкви зменшилась вдвічі. Утиски тривають і далі. Тепер в поле зору кримської «влади» потрапила будівля, де знаходиться Кримське Єпархіальне управління Української Православної Церкви Київського Патріархату та кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги.

 

Що можна іноземцям, то кримчанам… зась

Що визначає рівень освіти сучасної людини? Можливо знання, або вміння чи навички, а може все разом. На жаль ні. Папірець – ось що визначає. В наші бюрократизовані часи тільки наявність папірця (в різних його формах) визначає ваш рівень – чи це середній, а може початковий або вищий. В українській дійсності є декілька «папірців», якими держава визначає рівень освіти.

 

Україна досі постачає сировину на завод Фірташа в окупованому Криму

З Житомирської області ільменіт надходить по залізниці до Харкова, далі транспортується до Новоросійська і поромом до Криму. Виробниче об’єднання “Титан” в окупованому Криму продовжує отримувати ільменітову сировину з материкової частини України, повідомляє BSNews.

 

Архієпископ Євстратій: роль церкви в окупації Криму

Утиски місцевою владою Київського Патріархату та преференції для Московського   Патріархату в Криму, а також Донецькій та Луганській областях – це одна із складових того, що маємо сьогодні на півострові та сході країни. Наголосив архієпископ Євстратій (Зоря), речник Київської патріархії, під час прес-конференції на тему: «Крим: політичні переслідування за релігійною ознакою», яка відбулась 28 січня в Києві. Він зазначив, що протягом 10 років (з 1994 по 2004), коли відбувався найбільший процес повернення культового майна, в першу чергу храмів, то на одину таку споруду, яка передавалась Київському Патріархату припадало сім храмів, які отримував Московський Патріархат. А були і такі області, де взагалі жодного храму ніколи  не було передано Київському Патріархату. Наприклад, у Харківський області – це була принципова позиція тодішнього керівника області Євгена Кушнарьова. Теж саме відбувалося в Луганській, Донецькій областях і в Криму.

 

Світ і Крим

Генсек Ради Європи: візит місії РЄ до Криму не є визнанням нової “влади”

Рада Європи дотримується принципу невизнання анексії, і приїзд на півострів спеціальної місії генсека РЄ не змінює цей факт. Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. Генсек повідомив про направлення до Криму першої такої місії за погодженням з Україною та РФ: “Я призначив Герарда Штудмана, фахового швейцарського дипломата, головою місії, і можу підтвердити, що зараз він вже в Криму. Він прибув учора і пробуде там ще декілька днів. Але цей візит не має бути сприйнятий як визнання тамтешньої “де-факто влади”.

 

Французькі депутати знову поїдуть в Крим попри резолюцію ПАРЄ

Депутат національних зборів Франції Тьєррі Маріані має намір знову відвідати зі своїми колегами Крим, а до червня – Донбас у відповідь на резолюцію ПАРЄ, що дозволила Україні накладати санкції на депутатів за подібні поїздки.

 

Німецький бізнес готовий зайти в Крим

Представники німецького бізнесу, які на півострів привезли представники партії “Єдність”, приготували ряд пропозицій про співпрацю з Республікою. Як заявив голова партії Дмитро Ремпель, по поверненню до Німеччини представники партії планують повідомити керівництву країни про те, що відбувається в Криму насправді.

 

Голови МЗС України та Туреччини обговорили порушення прав людини в окупованому Криму

Міністр закордонних справ Павло Клімкін 29 січня в Стамбулі провів переговори зі своїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу щодо триваючих порушень прав людини в окупованих Росією АР Крим та місті Севастополь та погодив спільні кроки щодо взаємодії між країнами у цій сфері.

 

Болгарський телеканал вибачився за Крим у складі РФ

анапаУ програмі новин Болгарського національного телебачення спростували і визнали технічною помилкою сюжет вечірніх новин, в ході якого була продемонстрована карта з українським Кримом у складі РФ.
Росія і Крим

Російський опозиціонер заявив про повернення Криму Україні

Російський опозиціонер та екс-прем’єр Михайло Касьянов переконаний, що Крим буде повернуто Україні. Про це він сказав під час зустрічі у Страсбурзі з Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, в рамках Парламентської Асамблеї Ради Європи, повідомляється на Фейсбук сторінціУповановаженого.

 

У Кремля було три спроби захопити Крим

Президент Росії Володимир Путін кілька разів збирався провести анексію Криму і захоплення України, але його дії саме в 2014 року не були заплановані і стали відповіддю на Майдан. Про вплив Кремля на Віктора Януковича, нинішніх планах РФ по захопленню України, повернення півострова і багато іншого в інтерв’ю “апостроф” розповів російський економіст, колишній радник Путіна (в 2000-2005 роках) Андрій Ілларіонов.

 

114 views
Розгорнути більше...