23.07.2024, 13:41

Музейники ідентифікували ще п’ять картин, котрі були вивезені до окупованого Криму

Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка ідентифікував ще п’ять творів мистецтва, які були викрадені та вивезені до окупованого Криму. Йдеться про картини Юрія Деденка: «Відвідини», «Ніч на Івана Купала», «Відьма», «Кіт рукатий» та «Марення».

Повідомляється, що на фото, знятому 1 квітня 2023 року в так званому Центральному музеї Тавриди під час підписання «договору» про зберігання викраденого в Криму, потрапив фрагмент папірця з цифрами.

За даними музею, там кримські «музейники» записали інвентарні номери робіт, що зберігаються на конкретній полиці. Раніше завдяки цьому списку вже ідентифікували десяток графічних творів, а зараз до їхнього числа додали 5 картин херсонського художника.

У музеї зазначили, що художник-ілюстратор Юрій Діденко уважно вивчав український фольклор і традиційні вірування, які лягли в основу сюжетів його робіт.

Відтак, станом на сьогодні вдалося ідентифікувати 120 творів мистецтва, вкрадених російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році. Загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів.

433 views
Розгорнути більше...