16.02.2024, 18:34

У Таврійському національному університеті відбулася перша нарада Центру реінтеграції ТОТ АР Крим

Перша робоча нарада новостворенного Центру реінтеграції Криму. Фото ТНУ

15 лютого, у стінах Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського відбулася перша робоча нарада новоствореного Центру реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, що стане фактично окремим структурним підрозділом університету.

Ініціатором створення Центру стало керівництво самого університету. За підписом ректора Валерія Бортняка координатору групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримська платформа надійшло запрошення долучитися разом з експертами до опрацювання візії, стратегії, цілей та завдань діяльності Центру.

У засіданні взяли участь 12 представників експертної мережі Кримської платформи, представники кримських громадських організацій та науковці, представники органів влади, Наглядової ради університету, директори інститутів, що входять до структури закладу вищої освіти та адміністрація кримського закладу вищої освіти.

Ректор ТНУ Валерій Бортняк, відкриваючи засідання, поінформував присутніх про те, що 30 січня 2024 року на засідання Вченої ради Таврійського національного університету ім. Вернадського було прийняти одностайне рішення про створення Центру реінтеграції Криму. Він висловив надію, що ця нарада стане початком ефективної співпраці всіх зацікавлених сторін у питаннях повернення Криму та подальшого розвитку єдиного релокованого кримського вишу.

На засіданні головою Центру було обрано Гаяну Юксель, доцентку кафедри журналістики ТНУ, членкиню Колегії Міністерства культури та інформаційної політики, Меджлісу кримськотатарського народу та експертку групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи. Секретарем обрано Юлія Величковську.

Під час свого виступу координатор групи «Гуманітарна політика» експертної мережі  Кримська платформа Андрій Щекун представив учасникам заходу напрацювання експертів групи  – аналітичний звіт «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та  м. Севастополь у чотирьох сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній».

Надалі учасникам  було запропоновано ознайомитися з проєктом  Положення Центру, відповідно до якого основними  його завданням є:

– підготовка з урахуванням положень Стратегії деокупаціі та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, затвердженої Указом Президента України від 24 березня 2021 року № 117/2021, та внесення в установленому порядку пропозицій щодо пріоритетів діяльності, у тому числі в рамках Кримської платформи, з питань деокупації, реінтеграції та відновлення територіальної цілісності України, захисту прав та інтересів громадян України, подолання наслідків i відшкодування збитків, завданої державі Україна, її громадянам та юридичним особам у зв’язку зі збройною агресією та тимчасовою окупацією російською федерацією частини території України;

– участь у виробленні позиції України з ключових напрямів діяльності Кримської платформи;

– підготовка пропозицій щодо удосконалення законодавства з питань, що стосуються деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

Учасники наради запропонували дати їм більше часу на ознайомлення з проєктом Положення, аби його доопрацювати.

Після завершення процедурних питань, учасники заходу поділилися думками про те, яким вони бачать майбутню діяльність Центру в контексті підготовки кадрів для деокупованого Криму. Обговорювалося також питання, щодо здійснення наукових досліджень, які лягатимуть в основу  стратегічних кроків держави на шляху реінтеграції окупованої території та відновлення українського Криму. Також говорили про важливість впровадження програм та проєктів, які будуть направлені на підтримку корінних народів України, що населяють півострів – кримських татар, караїмів, кримчаків.

Адміністрація університету запропонувала учасникам наради у найближчий час ознайомитися із Стратегією розвитку ТНУ ім. В.І. Вернадського та розпочати роботу над її доопрацюванням з урахуванням нових викликів, з відповідними комунікаціями з органами державної влади, що здійснюють державну політику з реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополь.

Читайте також по темі: Боротьба триває: про «секретне» приєднання ТНУ до «Києво-Могилянської академії»

МОН відкидає питання реінтеграції ТОТ АР Крим та не потребує проведення консультацій із громадськістю щодо реорганізації ТНУ

Ліквідація ТНУ означатиме, що Україна відмовляється від повернення Криму, – Джемілєв

У разі ліквідації ТНУ виграє Могилянка, київські забудовники, МОН, а програє український Крим

889 views
Розгорнути більше...