12.04.2026, 13:51

Окупанти бʼють на сполох: молодь Криму не хоче йти працювати на заводи

Дефіцит кадрів на промислових підприємствах тимчасово окупованого півострова зараз становить 25%. Про це повідомляє окупаційний кримський телеграм-канала «Mash на волне»/«Маш на хвилі».

Окупанти не можуть затягнути молодь на роботу на заводи. Фото: окупаційні медіа


Зазначено, що насамперед бракує зварювальників, слюсарів, електромеханіків і навіть інженерів. Середня зарплата на цих посадах становить 67 тис. рублів (майже 38 тис. гривень) це буцімто вище за звичайну зарплату на ТОТ АР Крим, але люди все одно не поспішають до цехів. Не допомагають ані профорієнтація в окупованих школах, ані ярмарки вакансій, ані пільги на житло.

«Маш на хвилі» поговорив з так званим керівництвом деяких підприємств, щоб дізнатися, у чому ж причина. За їхніми словами, однієї зарплати людям недостатньо. Багато хто хоче житло та інші бонуси, але у компаній зараз немає таких ресурсів.

У підсумку люди просто йдуть туди, де більше платять. Дефіцит кадрів виникає ще й через розширення виробництва – масштаби збільшуються, пенсіонери йдуть, а молодь не поспішає займати їхні місця.

Розгорнути більше...