15.01.2024, 07:27

У школах Криму окупанти системно проводять тестування для учнів

В окупованому Криму в межах шкільних уроків «Разговори о главном» системно проводяться тестування для учнів старших класів. Під час проведення чергового опитування його розробників цікавило ставлення школярів до «українських націоналістів (Правий сектор, ОУН, МD тощо)». Про це повідомив журналіст-волонтер «Голосу Криму».

Також учням пропонували вибрати твердження, з яким вони можуть погодитися, а саме: «сильні люди та нації мають право вирішувати долю слабких», «важко добре ставитися до деяких народів та націй», «я відчуваю позитивні емоції, коли чую гімн Росії», «для мене важливо знати російську мову» тощо.

На думку експерта, аналітика ЦГП «Альменда» Олега Охредька цей тест носить пропагандистський характер і направлений на формування певних поглядів.

«Якщо ми подивимося питання щодо молодіжних організацій, то ані Правий сектор, ані ОУН не є молодіжними організаціями, але у дітей починає формуватися певний негативний погляд. Адже інші організації у переліку поданні без якихось уточнень, а тут в самому питані зазначено, що ці організації є націоналістичними. Поданий варіант відповіді формує негативне ставлення до ОУН, УПА, а відтак і до України», – констатував експерт.

Він також звернув увагу на питання щодо націй та національностей.

«З одного боку розробники тесту намагаються перевірити наскільки можливі національні конфлікти. І знаючи про те, що конфлікти є і будуть, вони все ж таки через ці сформовані у тесті судження знову таки закріплюють міжнаціональну ворожнечу, яка існує на сьогоднішній день на теренах Росії, а тим більше на окупованих територіях», – зазначив у коментарі Олег Охредько.

Що ж стосується 16 питання тесту, то тут на думку експерта твердження в більшій мірі направлені на формування погляду, що щось можна змінити разом. У дитини формується враження, що вона причетна до дійсності.

Питання тесту

На думку експерта люди, які складали ці тести не розраховують на отримання правдивих відповідей, адже про яку правду може йти мова у тоталітарній державі.

«На жаль, вони повертаються в радянський час, коли люди говорили правду лише на кухні, але голосували і говорили на зовні так як було потрібно. І на ці тести діти будуть відповідати так як потрібно для того, щоб не було проблем ані у них, ані у батьків», – зауважив Олег Охредько.

Олександра НЕЗВАНА

610 views
Розгорнути більше...