18.12.2023, 14:26

Сформована концепція реалізації культурної політики є критично важливою складовою деокупації Криму

У Києві  20 грудня експерти презентуватимуть звіт  «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо  подолання наслідків  окупації та викликів у  процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у чотирьох сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній».

Проект реалізовувався  громадською організацією «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Евеліна Кравченко

Над напрямком, що стосується формування державної політики у сфері культури працювали експерти, що входять до групи «Гуманітрана політика» експертної мережі Кримської платформи:  Евеліна Кравченко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України; експерт Андрій Луцик,  юрист Дарина Підгорна, які представляють ГО «Регіональний центр з прав людини», а також  голова цієї організації Сергій Мокренюк.

Андрій Луцик

Також були залучені фахівці: Тетяна Водотика, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України/академічний директор магістерської програми «Урбаністика та повоєнна відбудова» Київської школи економіки та Володимир Гуріч, кандидат педагогічних наук, доцент Херсонського державного університету.

Підготовлений експертами звіт складається із двох авторських частин:

  1. Культура як невід’ємна гуманітарна складова в деокупації і реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, демографія Криму і рекомендації до формування культурної політики в регіоні (Евеліна Кравченко, Тетяна Водотика).

Додаток: Реалізація культурної політики через соціальну роботу (Володимир Гуріч).

  1. Сфера охорони культурної спадщини в контексті подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ, зокрема АР Крим та м. Севастополь (Дарина Підгорна, Андрій Луцик, Сергій Мокренюк).

У звіті представлено коротке резюме попереднього аналізу ситуації у культурній, соціальній та інформаційній сферах у Криму, визначено виклики та потенційні потреби.

Аналіз поточної ситуації в Криму здійснювався в наступних тематичних кейсах культурної політики: культурна спадщина, національна пам’ять, національна ідентичність.

Окремою частиною звіту є перелік рекомендацій для державних органів влади України, міжнародних організацій, національних і міжнародних інституцій.

На думку експертів сформована концепція реалізації культурної політики є критично важливою складовою деокупації території Криму та реінтеграційних процесів, які будуть надалі відбуватися на півострові.

«Концепція має бути не лише спроєктована відповідно до норм та принципів міжнародного та національного права, а також враховувати наступні чинники:

  • Відмінності на законодавчому та практичному рівнях архітектури культурного менеджменту та стратегічного планування розвитку та підтримки культури та інформаційної політики між 2013(2014) та часом деокупації півострову.
  • Врахування історичного контексту навколо території півострову Крим, етнічних спільнот, що населяли та населяють Крим, їх культурні, релігійні та мовні особливості з метою дієвої реалізації політики памʼяті та різноманіття, процесів реінтеграції регіону та його населення.
  • Врахування особливостей демографічного складу населення півострову на момент деокупації та його культурні та інформаційні потреби. Пріоритизація потреб відповідно до можливостей, ресурсів та фактичного стану речей.
  • Залучення представників громадського сектору, наукової та культурної спільноти, міжнародних експертів з метою пошуку компромісів та найбільш гнучких моделей побудови архітектури культурного та інформаційного менеджменту на території деокупованого півострову», – зазначили експерти в коментарі ІА «Голос Криму».

Ознайомитися з експертним звітом щодо культурної сфери можна тут:  

ЗВІТ. Культурний напрямок

Також по темі: У Києві відбудеться презентація експертного звіту з формування гуманітарної політики Криму 

Культурна політика на півострові повинна реалізовуватися у трьох площинах

________________________________

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID  та сторінці у Facebook.

Погляди та інтерпретації, представлені на презентації звіту, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за презентацію несуть виключно автори та УГСПЛ.

738 views
Розгорнути більше...