23.10.2015, 08:55

Кримчанин у суді виборов право голосувати на місцевих виборах (документ)

Подружжя кримчан – переселенців Яків Вітюк та Жанна Зінов’єва через суди намагалися вибороти право голосу на місцевих виборах.

22 жовтня відбулися два суди, що винесли протилежні рішення. Якову Вітюку дозволено голосувати на місцевих виборах у Києві, Жанні Зінов’євій –ні.

«Ми – подружжя, разом приїхали з Криму, зареєстровані переселенцями одночасно. Всі показники у нас однакові, крім статі – жіноча й чоловіча, а судові рішення носять протилежний характер. Тим більше, під час мого суду, адвокат надав документи щодо позитивного рішення справи Якова, однак судді не надали цьому значення. На жоден доказ мого адвоката не було дано відповіді. Найгірше у цій ситуації те, що ми ще раз переконалися,  що судова система в Україні носить чисто суб’єктивних характер і жодним чином не опирається на закон»,  – коментує ситуацію Жанна Зінов’єва.

Жінка переконана, що політична дискримінація переселенців, це лише перший етап, за нею може початися соціальна та інші.

«У Києві подали до суду з проханням надати право голосу на місцевих виборах всього двоє кримчан – я і Яків, три людини з Донецька і троє з Луганська. Перша інстанція – районні суди відмовили усім, друга інстанція прийняла протилежні рішення: мені відмовили, Якову дозволили голосувати. Рішення щодо мене у них було заготовлено, тому що написати 5 листів тексту за 10 хвилин нереально. Це повинна бути заготовлена раніше форма відмови», – підкрелила Зінов’єва.

Два тижні тому вимушені переселенці з Криму звернулися до виборчої комісії Шевченківського району міста Києва з проханням внести їх у виборчі списки. Їм відповіли, що це неможливо, оскільки вони не є членами місцевої громади.

Після цього Вітюк та Зінов`єва  звернулися до адміністративного суду Шевченківського району. Отримали відмову – не є членами місцевої територіальної громади.

«Ще день ми готували апеляційне звернення, і 22 жовтня у Київському апеляційному адміністративному суді був розгляд справ і у мене, і у Жанни. Мені винесли позитивне рішення, тобто, вони відмінили рішення першої інстанції суду і дали добро на внесення мене у списки для голосування. Причому, цікаво, що дружині відмовили. Там, був інший склад суддів», – каже Яків Вітюк.

Чоловік зауважив, що після протилежних рішень судів не відчуває особливої радості, швидше сум: «Мені сумно, бо я розумію, що буду єдиним з півтора мільйона переселенців, хто законно буде голосувати на місцевих виборах. Можливо, ще хтось зможе проголосувати, адже має відбутися ще кілька схожих судів, однак, усі засідання, що відбулися у інших районах 22 жовтня відмовили переселенцям у праві голосувати. Велику кількість людей викинуто з політичного життя країни».

Копія постанови Київського апеляційного адміністративного суду:

1

2

3

222 views
Розгорнути більше...