21.12.2023, 13:52

Експерти презентували візію державної політики у гуманітарній сфері

20 грудня у Києві відбулася презентація звіту експертів групи «Гуманітарна політика» Кримської платформи в рамках завершення реалізації проєкту «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у чотирьох сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній».

Проєкт реалізований громадською організацією «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» (ГО «КЦДКС «Український дім»). Робота над звітом тривала протягом чотирьох місяців. До його підготовки були залучені експерти групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи,  а також фахівці в інформаційній, культурній, релігійній та освітньо-наукових сферах з державних установ та громадських інституцій.

Сергій Ковальський. Фото УКМЦ

«Ми очікуємо, що напрацьований експертами документ стане предметом обговорення. Ми відкритті для дискусій, бо наша мета консолідація зусиль громадського сектору, органів влади, експертів. Адже наша мета – формування та напрацювання спільного бачення і спільних подальших дій…

Ми дуже сподіваємося на лідерство Представництва Президента України в Криму, Мінреінтергації з метою формування спільного фронту та впровадження наступної реалізації у сфері гуманітарної політики. Маємо не лише повернути Крим Україні, а й Україну в Крим», – зазначив у своєму виступі голова громадською організацією «КЦДКС «Український дім», – наголосив голова ГО «КЦДКС «Український дім» Сергій Ковальський.

Деним Чистіков. Фото ІА “Голос Криму”

У свою чергу заступник Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков зауважив, що експертами був проведений великий обсяг роботи. «Хочу подякувати за підбір експертів, які долучилися до цієї праці, вони реально фахові і розуміють ситуацію не лише до 2014 року, але і займаються цією проблематикою протягом тривалого часу після окупації тимчасово окупованого Криму»,  – підкреслив він, додавши, що  у нас спільний інтерес і спільні цілі.

Віктор Войналович, перший заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті зазначив, що напрацювання експертів – це ніщо інше як плід дуже серйозної колективної і тривалої праці.

Віктор Войналович. Фото ІА “Голос Крим”

«Визнаючи значимість даної праці хотів би сказати про те, що цей зразок, ці узагальнюючи документи можуть бути хорошим прикладом для наступних кроків в плані розробки і обгрутування відповідних регіональних моделей деокупації та реінтеграції гуманітарної сфери для інших областей, для інших регіонів», – сказав у своєму виступі Віктор Войналович.

Він також зауважив, що політика по Криму має бути складовою політики щодо звільнення всієї території України.

Андрій Щекун. Фото УКМЦ

Завершуючи захід, керівник проекту «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у чотирьох сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній» Андрій Щекун подякував всім за плідну співпрацю і висловив сподівання на продовження роботи  для реалізації напрацьованих кроків. «Сподіваюсь, що ми не одну таку зустріч з органами влади проведемо і донесемо наші рекомендації  і звісно будемо намагатися, щоб вони були реалізовані», – зазначив він.

Під час звіту експерти презентували напрацювання щодо формування державної політики у чотирьох сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній.

Зокрема, у звіті приділена увага історичному контексту; опису ситуації за умов окупації. Також сформовано класифікацію ризиків, загроз, проблем, які вже існують та які можуть виникнути; рекомендації щодо мінімізації впливу ризиків та загроз, подолання проблем. Крім того, показано приклади помилкових рішень, які також породжують ризики, загрози та проблеми в майбутньому.

Детально із звітами експертів можна ознайомитися тут:

Звіт_експертів_групи__Гуманітарна_політика__Кримської_Платформи

Звіт_обкладина

1. ЗВІТ. Вступ

2. Звіт. Освітньо-науковий напрямок

3. Звіт. Релігійний напрямок

4. ЗВІТ. Інформаційний напрямок

5. ЗВІТ. Культурний напрямок

6. ЗВІТ. Колабораціонізм

ЗВІТ експертів англійською мовою

Інформаційні матеріали по темі:

Експерти надають пропозиції щодо інформаційної реінтеграції Криму

Стратегічним завданням на деокупованих територіях є деполітизація релігійних організацій, – Олександр Саган

Сформована концепція реалізації культурної політики є критично важливою складовою деокупації Криму 

Риторика «вірте нам, усе буде добре» в реінтеграції Криму вже не працює, – Юрій Смєлянський

У Києві відбудеться презентація експертного звіту з формування гуманітарної політики Криму

Відео презентації звіту можна переглянути тут:

____________________________________

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID та сторінці у Facebook

Погляди та інтерпретації, представлені на презентації звіту, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за презентацію несуть виключно автори та УГСПЛ.

784 views
Розгорнути більше...